پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
کد خبر: ۱۳۹۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۹
فعال صنایع برودتی:
رئیس ‌اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی از ممنوعیت واردات کولرهای گازی و دستگاه‌های برودتی به دلیل تولید داخلی این دست محصولات خبر داد.

علی جمالی در گفت‌و‌گو با ایسنا، با بیان اینکه تولید داخلی جوابگوی نیاز بازار است، گفت: واردات کولرهای گازی و دستگاه‌های برودتی به دلیل تولید داخلی این دست محصولات، ممنوع شده است.
رئیس ‌اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی، تهویه مطبوع، لباسشویی و قطعات یدکی یادآور شد: باید در مدیریت واردات، فرآیند واردات در اختیار افرادی قرار داده شود که سابقه فعالیت در آن حوزه را دارند و به دنبال دلالی و کسب درآمدهای یک شبه نیستند.
جمالی تصریح کرد: اگر واردات کالا توسط افراد خبره هر حوزه صورت گیرد از اجاره کارت بازرگانی جلوگیری خواهد شد که حفظ حقوق دولت را به همراه خواهد داشت و از سوی دیگر کالا با شرایط و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه باید مواد اولیه هر کشور در اولویت واردات قرار بگیرد، افزود: در فرآیند واردات مواد اولیه با توجه به کیفیت مواد اولیه باید کشور مبدأ واردات در اولویت واردات قرار گیرد که در شرایط فعلی کیفیت مواد اولیه اروپایی و آسیایی پیشرفته بر کیفیت مواد اولیه دیگر کشورها ارجحیت دارد.
رئیس‌اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی با بیان اینکه کیفیت مواد اولیه تاثیر بسزایی بر کیفیت تولید و محصول نهایی دارد، گفت: زمان خرید و نصب کولر گازی سه ماهه ابتدای سال به ویژه خردادماه است و در حال حاضر از زمان اوج خرید فاصله گرفته شده است.
جمالی ادامه داد: بازار در حال حاضر به واسطه افت خرید و تامین نیاز در بهار کمبودی را احساس نمی‌کند و خریدهای فعلی در راستای ساخت و ساز ساختمان‌های جدید صورت می‌گیرد که آن هم افت کرده است.
وی درباره عرضه برخی از محصولات از طریق شهرهای مرزی گفت: برخی از محصولات در شهرهای مرزی به واسطه پیله وران تامین می‌شود و برخی دیگر از محصولات به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود که در مجموع کالاهای عرضه شده در شهرهای مرزی کارت گارانتی معتبر ندارند.
گفتنی است، در چند وقت اخیر به واسطه نوسانات نرخ ارز و حمایت از کالای تولید داخلی مدیریت واردات در دستور کار قرار گرفته و واردات کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند به کشور ممنوع شده است. از محصولاتی که واردات آنها به کشور ممنوع شده می‌توان به واردات دستگاه‌های برودتی به ویژه کولر گازی‌اشاره کرد.نام:
ایمیل:
* نظر: