جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
کد خبر: ۱۳۹۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
لیگ برتر فوتبال از امروز وارد هفته سوم می‌شود
دیدار استقلال و تراکتورسازی در تهران و تقابل تیم‌های پرسپولیس و استقلال خوزستان در اهواز، مهم‌ترین دیدارهای هفته سوم لیگ برتر فوتبال است.
سرویس ورزشی-

هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر از امروز با برگزاری چهار بازی آغاز می‌شود. در حساس‌ترین بازی امروز پرسپولیس در اهواز مهمان استقلال خوزستان است. سرخپوشان که در دو بازی گذشته صاحب پیروزی شدند، در این دیدار نیز به دنبال سه امتیاز هستند تا حداکثر امتیازات را در سه هفته نخست کسب کرده باشند.
میزبان اهوازی که در رده سیزدهم جدول شانزده تیمی لیگ برتر قرار دارد به دنبال نخستین پیروزی خود در لیگ هجدهم با سرمربی‌گری یزدی است. خوزستانی‌ها که تنها یک امتیاز در این فصل کسب کرده‌اند، به دنبال استفاده از امتیاز میزبانی هستند و ضمن دل کندن از تیم‌های قعرنشین به دنبال قرار گرفتن در میانه‌های جدول هستند.
صدرنشین یکه‌تاز لیگ برتر در خوزستان به دنبال سومین پیروزی پیاپی خود است تا در سومین فصل خود باز هم صدرنشینی خود را به سایر تیم‌ها اثبات کند. شاگردان برانکو در هفته اول موفق شدند پدیده را شکست دهند و در هفته دوم نیز فولاد را متحمل شکست سنگینی کردند به دنبال تکرار این نتیجه برابر دیگر تیم خوزستانی یعنی استقلال خوزستان هستند. البته تکلیف دروازه پرسپولیس هنوز مشخص نشده و معلوم نیست که برانکو می‌خواهد دوباره فرصتی را به رادوشوویچ دهد تا سومین کلین شیت فصل خود را انجام دهد یا دوباره به گلر ملی‌پوش خود اعتماد می‌کند و بیرانوند را درون دروازه قرار می‌دهد.
نساجی مازندران – پارس جنوبی جم
تیم پنجم جدول یعنی پارس جنوبی که توانسته بود نفت مسجد سلیمان را شکست دهد و در دیداری نزدیک بازی را به فولاد واگذار کند، فرصت مناسبی دارد تا در صورت کسب سه امتیاز برابر تیم تازه صعود کرده نساجی، به جمع سه تیم اول جدول راه یابد. شاگردان نکونام هم که هفته گذشته موفق شدند نخستین امتیاز تاریخ لیگ برتری خود را در تبریز برابر تراکتورسازی کسب کنند، به دنبال تاریخ‌سازی کسب نخستین پیروزی خود در ورزشگاه خانگی هستند.
گسترش فولاد – سپیدرود رشت
گسترش فولاد در حالی سومین بازی خود را در لیگ برتر تجربه می‌کنند که باید به مصاف سپیدرود بحران‌زده بروند. جنجال‌های هفته گذشته شاگردان خداداد عزیزی در دیدار سپاهان و شکست سنگین مقابل این تیم باعث شد تا نماینده رشت وارد حاشیه شود و قرار گرفتن در قعر جدول تنها تیم بدون امتیاز لیگ هجدهم باشد. گسترش فولاد هم هنوز درگیر تغییر نام خود است و هنوز مجوز رسمی تغییر نام این تیم از گسترش فولاد به ماشین‌سازی صادر نشده است. شاگردان فیروز کریمی در دو دیدار قبلی خود دو تساوی کسب کردند و در رده دهم قرار دارند.
سایپا – ذوب آهن
دو تیم چهارم و ششم جدول رده‌بندی سومین بازی خود را در حالی در تهران برگزار خواهند کرد که ذوبی‌ها توانستند هفته گذشته مقابل استقلال به تساوی برسند و انگیزه زیادی برای صدرنشینی موقت دارند. البته صدرنشینی موقت این تیم مشروط به شکست پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان است. سایپا که هفته گذشته شکست سنگینی مقابل پیکان متحمل شد توانسته بود سپیدرود قعر جدولی را در هفته اول شکست دهد و اکنون به دنبال بازگشت و کسب پیروزی مقابل شاگردان امید نمازی
است.
استقلال - تراکتورسازی
اما در ادامه دیدارهای هفته سوم، روز جمعه نیز چهار بازی برگزار می‌شود که در حساس‌ترین دیدار تیم استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان تراکتورسازی تبریز است. دو هفته از رقابت‌های لیگ برتر در حالی گذشته است که دو تیم پرطرفداران کشورمان استقلال و تراکتورسازی با سرمربیان خارجی خودشان «وینفرد شفر» و «جان توشاک» هنوز نتوانسته‌اند بردی را در لیگ هجدهم بدست آورند.
این دو تیم حالا بعد از دو تساوی در بازی‌های اول خود در لیگ برتر جمعه شب در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. شرایط این دو تیم در شروع لیگ امسال شبیه شرایطشان در فصل گذشته است. آنها در لیگ هفدهم هم در حالی در هفته سوم به مصاف هم رفتند که هیچکدام هنوز نتواسنته بودند بردی را بدست آورند و در آن بازی استقلالی‌ها که «علیرضا منصوریان» را روی نیمکت خود می‌دیدند، موفق شدند با شوت دیدنی «سرور جپاروف» هافبک ازبکستانی خود، از سد تراکتورسازی بگذرند و اولین برد خود در لیگ هفدهم را بدست آورند.
برنامه کامل دیدارهای هفته سوم به این شرح است:
پنجشنبه 18 مرداد 1397
* گسترش فولاد.............................. سپیدرود رشت (ساعت ۱۸:۱۵)
* سایپا............................................................ذوب‌آهن ‌(ساعت 20:30)
* استقلال خوزستان.............................. پرسپولیس (ساعت 20:30)
* نساجی مازندران...................... پارس جنوبی جم (ساعت 20:30)
جمعه 19 مرداد 1397
*پدیده................................................ صنعت نفت آبادان (ساعت 20)
* نفت‌ مسجد سلیمان.................. فولاد خوزستان (ساعت 20:30)
* استقلال.................................. تراکتورسازی تبریز ‌(ساعت 20:30)
* سپاهان اصفهان............................................ پیکان (ساعت 20:30)


نام:
ایمیل:
* نظر: