جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
کد خبر: ۱۳۹۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۶
انفجار در محوطه مجموعه ورزشی انقلاب در حالی منجر به کشته شدن سه نفر از کارگران شد که هنوز دلایل دقیق این انفجار مشخص نشده است.


شامگاه سه‌شنبه با اتفاقی تلخ همراه بود که جامعه ورزش را تحت تاثیر قرار داد؛ چرا که انفجاری در بخش موتورخانه و تاسیسات آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک مجموعه ورزشی انقلاب رخ داد و منجر به آتش‌سوزی و جان باختن چند نفر شد.
این انفجار به حدی شدید بود که ساختمان‌های اطراف محل حادثه را لرزاند اما دلخراشی آن جایی بود که منجر به جان باختن سه نفر از کارگرانی شد که در محوطه مشغول به خدمت بودند. ساعت‌ها از انفجار حادثه گذشته اما هنوز دلایل دقیق وقوع آن مشخص و اعلام نشده این در حالی است که بنابر اعلام روابط عمومی مجموعه ورزشی انقلاب، دقایقی پس از انفجار شامگاه سه‌شنبه عوامل مجموعه، مدیرعامل شرکت توسعه، مدیر مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب و نیز مأموران آتش‌نشانی و عوامل نیروی انتظامی در محل حادثه حاضر و اوضاع را تحت کنترل گرفتند.  البته صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک اینچنین اعلام کرده که اقدام برای در مدار قرار گرفتن چیلر هوایی تعمیر شده توسط پیمانکار در محیطی که نشتی گاز داشته و اتصال به برق داشته، علت انفجار بوده است با این حال اما هنوز  گزارش دقیق کارشناسی آتش‌نشانی در مورد علت وقوع این حادثه اعلام نشده است. آتش‌سوزی در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در حالی رخ داده که این آکادمی محل اردوی برخی ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی است. البته اعلام شده که در این حادثه، آسیبی متوجه هیچ یک از ورزشکاران نشده است اما سه تن از کارگران پیمانکار تاسیسات آکادمی ملی المپیک که به خاطر وقوع حادثه جان خود را از دست دادند.


نام:
ایمیل:
* نظر: