چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۸
کد خبر: ۱۳۴۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
مدیر موسسه حمایت از کودکان کار استان البرز گفت: دیروز طی مراسمی 39 نفر از کودکان کار خیابانی بازنشسته شدندکه این اقدام برای اولین بار در کشور انجام شد.

حسین بابازاده‌مقدم در گفت‌وگو با فارس در البرز اظهار داشت: متاسفانه ما در شناسایی کودکان کار خیابانی دچار مشکلات زیادی هستیم و آمار مشخصی از تعداد این کودکان در دست نیست.
وی افزود: طبق برآوردهای موسسه حمایت از کودکان کار استان البرز، حدود دو هزار و 500 کودک کار کمتر از 18 سال در استان البرز وجود دارند که در چرخه کار اجباری فعالیت می‌کنند.
مدیر موسسه حمایت از کودکان کار استان البرز ادامه داد: در اطلس مناطق این موسسه، هزار و 40 کودک کار شناسایی‌ شده‌اند که تاکنون 340 نفر از آنان تحت پوشش طرح زندگی خوب قرار دارند.
وی تأکید کرد: درمراسمی جشن تکلیف 23 نفر از دختران کودکان کار خیابانی کرج انجام می‌شود و این برنامه در پایان با افطاری به این کودکان خاتمه می‌یابد.
مدیر موسسه حمایت از کودکان کار استان البرز بیان کرد: این موسسه با حضور در مدارس و مراکز آموزشی حاشیه‌نشین استان البرز مانند حصارک کرج، محمدشهر، اسلام‌آباد، ملک‌آباد، مهدی‌آباد، سهرابیه و ... ایستگاه‌های چندمنظوره خدمات اجتماعی برگزار کرده است.
مدیر موسسه حمایت از کودکان کار استان البرز انواع خدمات درمانی شامل دندانپزشکی، مشاوره، روانشناسی، تعمیر منازل کودکان کار، دادن سبد کالا به کودکان کار و ... را مهم‌ترین اقدامات موسسه در جهت حمایت از کودکان کار خیابانی دانست و تصریح کرد: برخی از کودکان کار به دلیل اعتیاد والدینشان مجبور به انجام کار خیابانی شدند لذا موسسه، والدین این کودکان را به‌رایگان در مراکز کمپ ترک اعتیاد بستری نمود .بابازاده‌مقدم خاطرنشان کرد: طی تفاهمی که با نهضت سوادآموزی استان و مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان ساوجبلاغ داشتیم 150 نفر از کودکان کار محروم از تحصیل یا ترک تحصیل‌کرده را به تحصیل بازگرداندیم و نزدیک به 65 کودک کار دیگر نیز مهرماه سال جاری به چرخه تحصیل بازمی‌گردند.
وی بابیان اینکه مرکز غربالگری کودکان کار به‌تازگی در استان تأسیس‌شده است، بیان کرد: آزمون‌های غربالگری سلامت از کودکان کار استان مثل آزمایش ایدز، هپاتیت و ... گرفته‌ شده و آزمون غربالگیری تمامی کودکان کار استان به‌علاوه خانواده‌هایشان که جمعیتی نزدیک به سه هزار نفر است را انجام دادیم و واکسیناسیون سه مرحله‌ای هپاتیت نیز برای کودکان کار استان
 انجام شد.
مدیر موسسه حمایت از کودکان کار استان البرز گفت: دو موسسه و چهار انجمن در استان البرز وجود دارد که تحت نظارت بهزیستی در جهت حمایت از کودکان کار خیابانی فعالیت می‌کنند.
وی بابیان اینکه کار خیابانی کودکان برای جامعه مضر است، تصریح کرد: مسئولین استان علاوه بر برگزاری جلسه و حرف زدن، اقدام عملی در جهت حمایت از کودکان کار استان نیز انجام دهند تا این کودکان از کار در خیابان‌ها دست کشند.
بابازاده‌مقدم گفت: انسان‌های زیر 18 سال در همه جای دنیا حق‌دارند سرگرم بازی، رشد، مهارت‌آموزی و درعین‌حال هنر ورزی و تربیت دینی باشند لذا ما باید باهمت همه مسئولین و با تمام توان با این موضوع مبارزه کنیم.نام:
ایمیل:
* نظر: