دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸
کد خبر: ۱۲۰۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱

سرویس خارجی-
در صورتی که کنگره آمریکا طرح کاهش مالیات‌ها را در کنار چند طرح پرهزینه دیگر به تصویب برساند، دولت آمریکا در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب با کسری بودجه 1/05 و 1/1 تریلیون دلاری مواجه خواهد شد.
این روز‌ها بار دیگر موضوع کسری بودجه آمریکا و تبعات آن به موضوع داغ محافل سیاسی اقتصادی این کشور بدل شده است. در سال 2009 زمانی که شکاف سالانه میان هزینه‌ها و درآمدهای فدرال آمریکا به بیش از یک تریلیون دلار رسید، این رقم برای همه «شوکه‌»کننده بود، اما این اتفاق زمانی رخ داد که اقتصاد آمریکا شاهد عمیق‌ترین بحران از دهه 1930 تاکنون بود و هزینه‌کردهای اضطراری از سوی دولت آمریکا به اجرا گذاشته شده بود. کنگره در آن سال یک برنامه عظیم محرک اقتصادی را به تصویب رساند و این یکی از دلایلی بود که کسری بودجه سالانه به رقم بی‌سابقه 1/4 تریلیون دلار رسید. در سال‌های بعدی کسری بودجه دولت آمریکا کاهش یافت و در سال پایانی دولت اوباما به رقم 585 میلیارد دلار رسید.
بر اساس گزارش‌ها کسری بودجه آمریکا اکنون مجددا در آستانه رسیدن به رقم یک تریلیون دلار قرار دارد. در حالی که هیچ تغییری در سیاست مالی آمریکا رخ نداده، دفتر بودجه‌ای فراجناحی کنگره آمریکا در گزارشی پیش‌بینی کرده که با توجه به اینکه درآمدها قادر به تامین هزینه‌های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و برنامه‌های سلامت نیست، کسری بودجه سالانه دولت آمریکا در سال 2022 به 1/027 تریلیون دلار خواهد رسید. اما طرح کاهش مالیات‌ها که توسط جمهوری خواهان پیشنهاد شده و سیاست‌های دیگری که اجرای آنها به زودی آغاز خواهد شد، احتمالا دولت آمریکا را در همان دور نخست ریاست جمهوری دونالد ترامپ با یک کسری بودجه تریلیون دلاری مواجه خواهد کرد.
 به گزارش تسنیم به گفته کمیته تدوین «یک بودجه فدرال مسئولانه»، در صورتی که کنگره آمریکا طرح کاهش مالیات‌ها را در کنار چند طرح پرهزینه دیگر به تصویب برساند، دولت آمریکا در سال‌های 2019 و 2020 به ترتیب با کسری بودجه 1/05 و 1/1 تریلیون دلاری مواجه خواهد شد. کاهش مالیات‌ها به تنهایی سالانه حدود 150 میلیارد دلار به کسری بودجه دولت آمریکا اضافه خواهد کرد و دیگر تغییرات احتمالی نیز سالانه 25 میلیارد دلار یا بیشتر بر بودجه آمریکا هزینه تحمیل خواهد کرد. در صورتی که اقداماتی برای کاهش هزینه‌ها یا وضع مالیات‌های جدید در آینده صورت نگیرد، کسری بودجه آمریکا بیشتر و بیشتر خواهد شد.نام:
ایمیل:
* نظر: