kayhan.ir

کد خبر: ۸۲۰۳۹
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۸
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی:
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ما به اینکه کشورمان پشتیبان مقاومت است و به نیروهای مقاومتی که در منطقه حضور دارند به خصوص به حزب‌الله لبنان افتخار می‌کنیم.


در آستانه سالگرد جنگ ۳۳ روزه و پیروزی حزب‌الله در برابر رژیم صهیونیستی کمال خرازی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اظهار داشت: بحث مقاومت امری است که با پوست و گوشت خودمان آن را لمس کردیم، آنچه که داریم نتیجه مقاومت است. چه در طول انقلاب که با مقاومت بود که پیروز شدیم چه در طول جنگ و چه در دوران بعد از آن که در برابر توطئه‌ها و فشارهایی که نسبت به کشور ما وارد آوردند مقاومت و ایستادگی کردیم و توفیق یافتیم.
وزیر اسبق امور خارجه کشورمان تصریح کرد: نمونه آنچه گفتم مقاومت حزب‌الله است، اینکه یک گروه شیعه لبنانی چگونه توانست در برابر اسرائیل که تا دندان مسلح هم بود ایستادگی کند و از سرزمین خودش دفاع کرده و آن را از لوث وجود آنها پاک کند، از نکات عبرت‌آموز است.
 خرازی افزود: این نشان‌دهنده این است که مقاومت در واقع کلید پیروزی است و به همین دلیل است که این همه فشار و توطئه علیه حزب‌الله و جبهه مقاومت وارد می‌شود. در واقع برای اینکه می‌خواهند این سلاح را از نیروهای مقاومت بگیرند.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به اینکه ما افتخار می‌کنیم به اینکه کشور ما پشتیبان مقاومت است، افزود: ما به نیروهای مقاومتی که در منطقه حضور دارند افتخار می‌کنیم به خصوص به حزب‌الله لبنان.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ما همچنان از مقاومت چه شیعی باشد، چه اهل تسنن حمایت می‌کنیم و مسلما در حد توان‌مان به این مسیر ادامه خواهیم داد و این امر مبرهنی است که بر کسی پوشیده نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: