kayhan.ir

کد خبر: ۶۸۲۸۶
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷

جراحت 3 نظامی صهیونیست طی2 عملیات استشهادی در کرانه باختری

در جریان دو عملیات استشهادی جداگانه در کرانه باختری و قدس اشغالی دو نوجوان 15 ساله فلسطینی شهید و سه نظامی صهیونیستی نیز زخمی شدند.


منابع فلسطینی از شهادت دو نوجوان فلسطینی به نام‌های «نهاد رائد محمد واکد» 15 ساله و «فواد مردان خالد واکد» 15 ساله در منطقه «باب طرمه» در غرب جنین خبر می‌دهند.
منابع اسرائیلی نیز ضمن تایید این خبر اعلام کردند که این دو نوجوان حین انجام عملیات استشهادی هدف تیراندازی نظامیان قرار گرفتند.
در عملیات دیگر سه جوان فلسطینی با خودروی خود اقدام به زیر گرفتن نظامیان صهیونیست در قدس اشغالی کردند که طی آن سه نظامی صهیونیست زخمی شدند.
به گزارش قدس، در پی این عملیات نظامیان صهیونیست مستقر در محل به سمت این سه جوان فلسطینی تیراندازی کرده و آنها را زخمی کردند.در جریان عملیات مقاومتی فلسطینی‌ها از آغاز انتفاضه قدس که از 9 مهرماه آغاز شده تاکنون، بیش از 30 صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند و حدود 500 تن نیز زخمی شده‌اند.در این مدت 182 فلسطینی‌ هم به شهادت رسیده و بیش از 23 هزار فلسطینی زخمی شده‌اند.نظامیان ارتش رژیم اشغالگر قدس روز شنبه نیز یک دختر فلسطینی را در نزدیکی مسجد حضرت ابراهیم(ع) واقع در شهر اشغالی الخلیل به شهادت رساندند.نظامیان صهیونیستی همچنین با یورش به منطقه «بیت لحم» واقع در کرانه باختری هفت شهروند فلسطینی را بازداشت کردند.
به دنبال این حمله، درگیری سختی میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست اتفاق افتاد. صهیونیست‌ها از گازهای اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی برای مقابله با جوانان فلسطینی استفاده کردند.خبر دیگر اینکه شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی بار دیگر ضمن هتک حرمت مسجدالاقصی به صحن‌های آن یورش بردند.
یورش شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی با حمایت نیروهای امنیتی این رژیم انجام شد.
سایر رویدادها
* روزنامه الوفد مصر از جاسوسی زیردریایی‌های ارتش رژیم صهیونیستی از منطقه سینای مصر، سودان و لبنان خبر داد.
*‌ آویگدور لیبرمن وزیرخارجه سابق رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد شدید از بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم، وی را «شارلاتان» نامید.
* کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطینی اعلام کرد حال «محمد القیق» روزنامه‌نگار معترض فلسطینی که 82 روز است اعتصاب غذا کرده بسیار وخیم است و با شهادت فاصله چندانی ندارد.