kayhan.ir

کد خبر: ۳۳۵۵۲
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۰
رئیس قوه قضائیه:

حصر سران فتنه کاملا قانونی است

رئیس قوه‌قضائیه گفت: در محاکمه سران فتنه هیچ مشکلی و خوفی از احدی نیز نداریم زیرا پرونده‌های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می‌دانیم.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، ضمن گرامی‌داشت سالروز حماسه 9 دی، به گوشه‌هایی از ماجرای فتنه 88 و طراحی و اقداماتی که رنگ و بوی براندازی داشت اشاره کرد و اظهار داشت: فتنه 88 یک کودتا است. نمی‌خواهم ادعا کنم همه کسانی که به دنبال این مسیر رفتند به دنبال براندازی بودند ولی در مسیر براندازی قرار گرفتند و معتقدیم حتما طراحی بیگانه در پشت این قضیه وجود داشته است. رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اهمیت حماسه 9 دی همین است که در یک فرصت کاملا بجا با اتکا به انوار الهی و ائمه اطهار مردم به صحنه آمدند و این فتنه را تحمل نکردند، گفت: فتنه 88 دعوای شخصی نیست که بگوییم گذشته‌ها گذشته است زیرا بحث حقوق یک ملت و نظام است، این افراد به نظام و انقلاب و آرمان‌های امام جفا کردند و حالا زیر آرمان‌های امام سینه می‌زنند.
آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به حصر سران فتنه براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: عده‌ای در رسانه‌ها و مجامع عنوان می‌کنند این حصر خلاف قانون است. این افراد بسیار اشتباه می‌کنند زیرا در حصر هیچ خلاف قانونی صورت نگرفته است و مصوبه جلسه‌ای از شورای عالی امنیت ملی بود. براساس مصالح در آن جلسه که ما نیز حضور داشتیم تصمیم‌گیری شد. کسانی که بحث حق و دادخواهی را که در قانون اساسی مطرح شده، عنوان می‌کنند باید توجه داشته باشند همه مواد قانون اساسی را با هم باید دید نه اینکه اصلی را بپذیریم و اصل دیگر را رها کنیم.
رئیس قوه قضائیه اضافه کرد:‌ در محاکمه سران فتنه هیچ مشکل و خوفی از احدی نیز نداریم. پرونده‌‌های این افراد را به اندازه کافی مملو از موارد اتهامی می‌دانیم؛ لذا نتیجه بحث بنده این است که قوه قضاییه به لطف خدا به اندازه کافی اقتدار دارد و ما در وقت لازم که مجوز داشته باشیم به محاکمه این افراد خواهیم پرداخت ولی احساس می‌کنیم مسئله تنها مسئله قضایی نیست بلکه اینها دوباره بساط ایجاد یک فتنه دیگری را دارند و می‌خواهند از یک کانال و مسیر دیگری این فتنه را دنبال کنند که بحمدالله نظام این مجال را نخواهد داد و مردم ما با بصیرت‌تر و فهیم‌تر و آبدیده‌تر شده‌اند و مجالی برای فتنه‌های آینده نخواهند داد.