شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
کد خبر: ۳۰۳۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۵
با اعزام آمبولانس و تیم پزشکی صورت می‌گیرد
۲۵ دستگاه آمبولانس و ۲۰۰ پزشک و پیراپزشک در درمانگاه‌های صحرایی هلال احمر اعزامی به عراق به زائران اربعین خدمات پزشکی و درمانی ارائه می‌دهند.


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام این خبر گفت: محل استقرار درمانگاه‌های صحرایی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در بروشورهایی توسط روابط عمومی سازمان حج و زیارت مشخص شده که در اختیار زائران اربعین قرار داده می‌شود که زائران می‌توانند اطلاعات دقیقی از مسیرها و درمانگاه‌ها از این طریق بدست آورند.
به گزارش مهر، دکتر پیرحسین کولیوند درباره گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی زائران اربعین، افزود: تعداد ۲۰۰ پزشک و پیراپزشک در این درمانگاه‌ها مستقر می‌شوند و این درمانگاه‌ها با درمانگاه‌های عراقی هماهنگ است به طوری که در صورت نیاز از خدمات درمانگاه‌های عراقی استفاده خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات ما بر اساس برنامه‌های ستاد دائمی اربعین انجام گرفته است، افزود: امسال برای اولین بار ۲۵ آمبولانس جمهوری اسلامی وارد کشور عراق می‌شود تا به زائران اربعین خدمات‌رسانی کند.
کولیوند وجود درمانگاه‌های هلال احمر در نقاط مرزی کشور و در داخل عراق و در مسیر پیاده‌روی زائران را موجب دلگرمی و آرامش خاطر زائران اربعین دانست.وی همچنین از به‌کارگیری ۳ فروند بالگرد هلال احمر برای گشت‌زنی در مرزها و خدمات‌دهی به زائران اربعین خبر داد و گفت: در صورت دریافت مجوز از عراق این بالگردها در عراق نیز به زائران خدمات‌رسانی خواهند کرد.رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان کرد: تلفن مراکز پزشکی و درمانگاه‌های نجف و کربلا در بروشورهایی که به زائران داده می‌شود درج شده است و زائران می‌توانند در صورت نیاز به این مراکز مراجعه کرده یا تماس بگیرند.
وی به زائران توصیه کرد: برای حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی حتما لوازم شخصی خود را در سفر همراه داشته باشند و توصیه‌های پزشکی را جدی بگیرند.نام:
ایمیل:
* نظر: