kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۶۵۱
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۳
رئیس ستاد اربعین:

بیمه‌شدن برای حضور در مراسم اربعین الزامی است

 
 
 
رئیس ستاد اربعین گفت: بیمه‌شدن برای حضور در مراسم اربعین الزامی است زیرا هزینه‌ درمان در کشور عراق بسیار بالا است و در توان زائرین ما نیست.
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمجید میراحمدی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال هوا از سال گذشته گرم‌تر باشد، افزود: ساخت بیش از ۱۴۵ هزار مترمکعب سایه‌بان، مه‌پاش‌ها و نیازمندی‌هایی که تحمل گرما را تسهیل می‌کند را در دستور کار قرار داده‌ایم و همچنین بیش از ۲۰۵ میلیون بطری آب
و یک میلیون قالب یخ و ده‌ها کارخانه تولید یخ نیز پیش‌بینی شده است.
میراحمدی ادامه داد: هم در داخل کشور و هم در کشور عراق بیمارستان و درمانگاه‌های سیار باید احداث شود که البته تمام این تمهیدات به نحو شایسته و کامل در حال انجام تا ان شاءالله اربعین به یاد ماندنی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ما امسال ثبت‌نام در سامانه سماح را یک هفته زودتر آغاز کردیم و زائران استقبال خوبی از خود نشان دادند گفت: تا به امروز بیش از ۵۰ هزار نفر در سامانه سلاح ثبت‌نام کرده‌اند تأکید ما این است که زائران ثبت‌نام را به تأخیر نیندازند. بنا به درخواست زائران سه نوع بیمه در سه سطح پیش‌بینی شده است که هرکس منطبق با خواست خود، نوع بیمه را انتخاب کنند. بیمه‌شدن برای حضور در مراسم اربعین الزامی است زیرا هزینه‌های درمان در کشور عراق بسیار بالا است و در توان زائرین ما نیست.
رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه برای عبور از مرز سه شرط داریم، افزود: اولین شرط، داشتن مدرک قانونی یعنی داشتن گذرنامه رسمی یا زیارتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد است. شرط دوم، ثبت‌نام در سامانه سماح و سوم، بیمه شدن است. هرکدام از این‌ها نباشد، زائر امکان خروج را نخواهد داشت.