kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۶۲۹
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۴
در تمام رشته‌های اعزامی شانس مدال داریم

کوهپایه‌زاده: ریاست انجمن پاراوزنه‌برداری در‌ شأن رضازاده نبود

 
 
 
رئیس فدراسیون جانبازان و توان‌یابان گفت: حسین رضازاده قهرمان دنیا در رشته وزنه‌برداری است و ‌شأن و جایگاه او بالاتر از ریاست انجمن بود.
جلیل کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تغییرات در انجمن پاراوزنه‌برداری و جایگزینی بابک محمدی به جای حسین رضازاده، اظهار کرد: پیشنهاد خود من بود که او در جایگاه بالاتری به فدراسیون جانبازان و توان‌یابان کمک کند و موضوع برکناری او نیست. به رضازاده گفتم جایگاه و منزلت شما به عنوان قهرمان دنیا در رشته وزنه‌برداری بالاتر از ریاست انجمن پاراوزنه‌برداری است، بنابراین با موافقت خودش چند ماه پیش عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون شد. البته وی فرد کاربلد و کارشناس است و می‌توانیم از تجربیات او نه تنها در یک رشته بلکه در ۱۵ رشته ورزشی استفاده 
کنیم.
وی با اشاره به حضور ۶ رشته ورزشی جانبازان و توان‌یابان (والیبال نشسته، شنا، تیراندازی، دوومیدانی، تیروکمان و وزنه‌برداری) در بازی‌های پارالمپیک پاریس، اظهار کرد: در تمام رشته‌های اعزامی شانس مدال داریم، حتی در شنا که شانس کمتری برای مدال‌آوری داریم با توجه به رکوردهای ثبت شده به اعتقاد من در این رشته نیز می‌توانیم مدال کسب کنیم.
رئیس فدراسیون جانبازان و توان‌یابان درخصوص وضعیت وزنه‌برداری گفت: در این رشته ۶ ورزشکار اعزام می‌شود که شرایطشان راضی‌کننده است و امید زیادی به مدال‌آوری آن‌ها در پارالمپیک پاریس
 داریم.
کوهپایه‌زاده درباره تیروکمان اظهار کرد: در تیروکمان اعزام ۶ ورزشکار به پاریس نهائی شده و هنوز وضعیت یک بانوی کماندار برای اعزام به پاریس مشخص نیست و در حال بررسی است. همچنین در تیراندازی حضور ۴ ورزشکار (ساره جوانمردی، نسرین شاهی، محمدرضا میرشفیعی و رقیه شجاعی) برای پارالمپیک پاریس نهائی شده است.
وی درخصوص دوومیدانی خاطرنشان کرد: در رشته دوومیدانی هنوز وضعیت ۳ ورزشکار برای اعزام در‌ هاله‌ای از ابهام قرار دارد که اعزام آن‌ها از سوی کمیته ملی پارالمپیک در حال بررسی است. در این رشته به احتمال زیاد ۲۱ نفر عازم پاریس خواهند شد.
رئیس فدراسیون جانبازان و توان‌یابان گفت: چون سیاست کمیته ملی پارالمپیک کیفی‌گرایی است سعی کردیم کسانی را به پارالمپیک پاریس اعزام کنیم که شانس زیادی برای کسب مدال دارند.