kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۵۸۱
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹

سردار سلامی: انتخابات اخیر نمونه برجسته مردم‌سالاری دینی توأم با امانتداری بود

 
 
مشهد- خبرنگار کیهان: 
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران در شکست دشمن و نشان دادن غلط بودن محاسبات او بسیار هنرمند و ماهر است، گفت: انتخابات ریاست جمهوری اخیر نمونه برجسته مردم‌سالاری دینی توأم با امانتداری در کشور بود.
به گزارش  ایرنا، سردار پاسدار حسین سلامی در آئین افتتاحیه طرح ولایت با حضور بیش از ۲ هزار دانشجو در مشهد اظهار کرد: ایران اسلامی به درجه‌ای از قدرت رسیده که توان آمریکا را مستهلک کرده است و آمریکا دیگر قدرت ۳۰ سال پیش خود را ندارد و در اثر اصطکاک و برخورد فرسایشی با انقلاب اسلامی، به تدریج در حال از بین رفتن است.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها می‌خواستند جمهوری اسلامی ایران را منزوی و با تحریم اقتصادی، بر ما فشار وارد ‌کنند افزود: آمریکایی‌ها با دزدیدن کشتی نفتی و هدف قرار دادن سایر کشتی‌های ما، زمانی که متوجه توان ما در مقابله به مثل شدند، آرام گرفتند، از این رو ثابت کردیم جهان بسیار بزرگ‌تر از آمریکاست.
فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه انتخابات اخیر‌، نمونه زیبا و برجسته‌ای از مردم‌سالاری دینی همراه با امانت‌داری به پایان رسید اظهار کرد: می‌گفتند انتخابات کشورمان مهندسی شده و از قبل مشخص است نام چه کسی از صندوق در می‌آید و تصور می‌کردند، رئیس‌جمهور فرد دیگری است، اما همه حرف‌های بی‌پایه و اساس آنها باطل شد و از این رو باید نظریات دشمنان خود را باطل و آنها را شرمسار و خجالت‌زده کنیم.
او گفت: در این انتخابات شاهد بودیم به محض این که دشمن شروع به زخم‌زبان زدن کرد که ایرانی‌ها مشارکت کمتری در انتخابات ریاست جمهوری خواهند داشت صحنه یکباره تغییر یافت و محاسبات دشمن مخدوش شد.
سردار سلامی ادامه داد: باید پایه‌های تمدن باشکوه اسلام و ایران را دوباره مستحکم کنیم و عصر طلایی اسلام را در دوره حاضر زنده کنیم و امید ما به شما جوانان است.
وی اظهار کرد: هر جامعه‌ای بازتابی از شخصیت فکری و قلبی جوانان خود است و همیشه واقعیت‌های بیرونی، پژواک حقایق درونی جوانان آن جامعه به شمار می‌آید، آینده‌ای که در عالم واقعیت ساخته می‌شود محصول آینده‌نگری است که در اذهان جوانان آن جامعه شکل گرفته است.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جنگ‌های امروزی در فضای ذهن‌ها و قلب‌ها اتفاق می‌افتد و از این رو دشمنان به دنبال تسخیر اذهان برای تحت تاثیر قرار دادن حکومت‌ها هستند.
وی گفت: دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ماه لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر و جاسوسانی که در لباس دیپلمات فعالیت می‌کردند را دستگیر کردند، امام(ره) از این حرکت دانشجویان حمایت کرد. این اقدام شجاعت سیاسی فوق‌العاده‌ای را طلب می‌کند و افرادی که به خداوند تکیه داشته باشند، امکان تحقق آن را دارند.
سردار سلامی ادامه داد: در طول دفاع مقدس نیز جوانان کشورمان با رشادت‌های خود مسیر پیروزی و شجاعت را طی کردند که از ایمان و آگاهی آنان ناشی می‌شد و با نگاهی ژرف پشت سر دشمن را می‌دیدند.
وی افزود: آمریکا آن روز بزرگ‌ترین قدرت در طول تاریخ بشر بود ولی ما با اینکه دستمان خالی بود در مقابلش ایستادیم.
سردار سلامی تصریح کرد: وقتی ناو هواپیمابر آمریکا با هدف تهدید برای آزادسازی گروگان‌هایش به سمت خلیج‌فارس حرکت کرد، امام(ره) فرمودند: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» زمانی هم که آمریکا، ‌تصمیم گرفت تا گروگان‌ها را با نیروی ویژه خود به نام دلتا آزاد کند، در صحرای طبس با توفان شن نابود شدند و سرخورده و افسرده به کشور خود بازگشتند.
فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در مقایسه توان کشورمان در ابتدای انقلاب با قدرت آمریکایی‌ها گفت: فاصله نجومی بین آمریکا و کشور ما وجود داشت ولی شجاعت جوانان کشورمان باعث شکسته شدن آن شکوه و هیبت ظاهری شد.
وی افزود: برخی افراد حمله به پایگاه عین‌الاسد در مقابل شهادت سردار سلیمانی را درک نکردند و حال آنکه وقتی شما به پایگاه دشمن حمله می‌کنید یعنی به تمامیت آن قدرت بی‌اعتنایی کرده‌اید و یا در عملیات وعده صادق کشورمان نشان داد از چیزی نمی‌هراسد.
سلامی با اشاره به اینکه برای هر حمله محاسبات بسیار سیاسی و امنیتی شکل می‌گیرد اظهار کرد: پشت چکاندن ماشه، شجاعتی وجود دارد که فقط از کسی برمی‌آید که به قدرتی بالاتر از قدرت انسانها متکی باشد که می‌تواند مسئولیت چنین تصمیمی را گرفته و آن قدر دشمن را خوب می‌شناسد که می‌داند چگونه دست دشمن را ببندد.
وی گفت: مقاومت در مقابل تحریم اقتصادی نیز شجاعت فوق‌العاده می‌خواهد زیرا این واقعیتی است که سازش با دشمن سخت‌تر از مقاومت در مقابل اوست و پذیرش این منطق الان آسان شده است که توانستیم تحریم‌ها را دور بزنیم به گونه‌ای که حتی دشمنان ما اعلام کرده‌اند هر کسی مقاومت کند برنده می‌شود.