kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۵۶۱
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹

CAS سهمیه المپیک ژیمناستیک ایران را تأیید کرد 

 
 
دادگاه حکمیت ورزش درخواست ژیمناست استرالیایی مبنی بر کسب سهمیه المپیک را رد و اعلام کرد که مهدی الفتی برنده پرونده خواهد بود.
مهدی الفتی در پایان مسابقات جام جهانی ژیمناستیک قطر در وسیله پرش خرک با وجودی که امتیاز خوبی کسب نکرد اما توانست به دلیل بالاتر بودن رنکینگ سهمیه المپیک پاریس را بگیرد. بعد از اینکه فدراسیون جهانی این سهمیه را برای ایران اعلام کرد ژیمناست استرالیایی از فدراسیون جهانی و مهدی الفتی شکایت کرد و درخواست داشت تا سهمیه المپیک الفتی حذف و به او داده شود.
در همین راستا چهارشنبه ۱۳ تیر نیز جلسه آنلاین دادگاه حکمیت ورزش (CAS) به مدت بیش از چهار ساعت تشکیل شد و در نهایت امروز اعلام شد که ایران برنده این پرونده است. مهدی الفتی بعد از ۶۰ سال برای ژیمناستیک ایران سهمیه گرفته است و او در کنار ندا شهسواری پرچمدار کاروان ایران در پاریس خواهد بود.
زهرا  اینچه‌درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک با بیان اینکه استرالیایی‌ها شکایت‌شان را پیگیری کردند و ما هم دفاعیات‌مان را انجام دادیم و پس از چند بار رفت و برگشت، روز چهارشنبه 13 تیر، جلسه آنلاین دادگاه CAS به مدت بیش از چهار ساعت تشکیل شد، تصریح کرد: در این جلسه حدود 15 تن از قضات و وکلا به همراه من و رئیس فدراسیون ژیمناستیک استرالیا و دبیر فدراسیون در جلسه حضور داشتند. لوایح دفاعیه ما به صورت فنی و تخصصی قدرتمند نوشته شده بود و دفاع خوب و جانانه‌ای را انجام دادیم و امروز اعلام شد که ایران برنده این پرونده شد. امیدواریم الفتی هم در المپیک حضوری شایسته داشته باشد.