kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۵۵۱
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹
سردار رادان خبر داد

افزایش صدور گذرنامه به 60 هزار جلد در روز

 
 
 
فرمانده کل انتظامی کشور گفت: خوشبختانه با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و تقویت توانمندی‌ها، میزان صدور گذرنامه به حدود ۶۰ هزار جلد در روز رسیده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار احمدرضا رادان در حاشیه آیین افتتاح افزایش ظرفیت صدور گذرنامه در اربعین حسینی اظهار داشت: درخواست گذرنامه به عنوان یکی از چالش‌های اساسی به خصوص در ایام اربعین مطرح بوده؛ لذا در ادامه تکریم زائران اباعبدالله الحسین(ع) و کسانی که از خدمات انتظامی پلیس بهره‌‌مند می‌شوند بحث صدور گذرنامه‌‌های زیارتی در کنار گذرنامه‌های عادی به عنوان یک راه‌حل توانست تا حد زیادی این مشکلات را برطرف کند.
رادان افزود: خوشبختانه با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و تقویت توانمندی‌ها، روزانه 20 هزار جلد به ظرفیت صدور گذرنامه افزوده شده یعنی میزان صدور گذرنامه به حدود 60 هزار جلد در روز رسیده است.
وی با اشاره به اینکه صدور گذرنامه عادی از طریق دفاتر پلیس +10 میسر است، خاطرنشان کرد: درخواست صدور گذرنامه‌های زیارتی از طریق اپلیکیشن «پلیس من» و یا مراجعه حضوری به اداره گذرنامه در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود تا ان‌‌شاءالله به دست زائران برسد.
فرمانده فراجا به مردم توصیه کرد: شهروندان گرامی برای تهیه گذرنامه با مدیریت زمان درخواست‌های خود را به روزهای آخر موکول نکنند چرا که زمان انتظار برای دریافت گذرنامه بستگی به میزان درخواست‌ها و فرصت باقی مانده دارد.
سردار رادان گفت: الحمدلله تاکنون پلیس و وزیر کشور عراق نهایت همراهی و همکاری را درخصوص تسهیل تردد زائران داشته‌اند و امیدواریم امسال نیز سفر اربعین برای زائران گرامی بدون ایستایی و در کمال صحت و سلامت انجام شود.
وی افزود: از همه دست‌اندرکاران و همکاران عزیزی که در امر تسریع صدور گذرنامه‌ها تلاش کرده‌اند که انصافا طی سال گذشته تاکنون اقدامات بسیار ویژه‌ای صورت گرفته صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم چرا که یک اقدام مدیریتی و جهادی باعث شد تا همان‌طور که اشاره کردیم به ظرفیت مناسبی در صدور گذرنامه برسیم و همه این اقدامات در راستای تکریم زائران اربعین حسینی(ع) صورت گرفته است.