kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۵۱۸
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۵
 خطاب به دبیرکل حزب‌الله لبنان

پزشکیان: حمایت از مقاومت با قدرت تداوم خواهد داشت

رئیس‌جمهور منتخب در پیامی خطاب به دبیرکل حزب‌الله لبنان با تاکید بر این که حمایت از مقاومت با قدرت تداوم خواهد داشت گفت: جنبش‌های مقاومت اجازه ادامه سیاست‌های جنایتکارانه رژیم نامشروع صهیونیستی را نخواهند داد.
 
 
 
 
مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب در پیامی خطاب به دبیرکل حزب‌الله لبنان نوشت: با سلام و با تشکر فراوان، پیام ارزشمند و محبت‌آمیز جنابعالی در پی انتخاب اینجانب به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را دریافت کردم.
در ادامه این پیام آمده است: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان مقاومت مردم منطقه در مقابل رژیم نامشروع صهیونیستی بوده است. حمایت از مقاومت ریشه در سیاست‌های اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران، آرمان‌های امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری دام‌ظله العالی داشته و با قدرت تداوم خواهد داشت.
رئیس‌جمهور منتخب تاکید کرد: اطمینان دارم جنبش‌های مقاومت در منطقه اجازه نخواهند داد این رژیم به سیاست‌های جنگ‌افروزانه و جنایتکارانه خود علیه مردم مظلوم فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه ادامه دهد.
پزشکیان در این پیام آورده است: از دعاهای خالصانه جنابعالی برای اینجانب سپاسگزارم و از خداوند متعال برای جنابعالی مزید عزت و سرافرازی، برای مردم لبنان سعادت و پیشرفت و برای مجاهدین قهرمان مقاومت نصرت الهی مسالت می‌کنم.
پزشکیان: برای روابط با کشور دوست و همسایه روسیه
 اهمیت زیادی قائل هستیم
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در تماس تلفنی با دکتر مسعود پزشکیان انتخاب وی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران را تبریک گفت.
رئیس‌جمهور روسیه در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور منتخب ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر پزشکیان در مسئولیت بزرگ پیش‌رو و همچنین بهروزی و رفاه برای ملت ایران، با بیان اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه در عالی‌ترین سطح برقرار است، ابراز امیدواری کرد این روابط در دوران ریاست جمهوری رئیس‌جمهور منتخب و با اجرای توافقات صورت گرفته میان دو کشور در دولت شهید رئیسی تداوم یابد.
ولادیمیر پوتین همچنین با اشاره به همکاری‌های رو به گسترش ایران و روسیه به ویژه در بخش انرژی و حمل‌ونقل، ضمن دعوت از دکتر پزشکیان برای شرکت در اجلاس آتی بریکس در کازان، بر آمادگی روسیه برای امضای توافقنامه جامع همکاری دو کشور در حاشیه این اجلاس تاکید کرد.
رئیس‌جمهوری منتخب نیز در این تماس تلفنی، ضمن قدردانی از پیام تبریک گرم و محبت‌آمیز رئیس‌جمهور روسیه گفت: برای روابط با کشور دوست و همسایه روسیه اهمیت زیادی قائل هستیم و بی‌تردید این روابط را تقویت خواهیم کرد.
دکتر مسعود پزشکیان همچنین بر اهتمام دولت جدید نسبت به پیگیری و اجرای توافقات صورت گرفته در دولت شهید رئیسی تاکید کرد.
رئیس‌جمهوری منتخب همکاری‌های دو کشور در سازمان‌ها و پیمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای نظیر شانگهای، بریکس و اوراسیا را حائز اهمیت دانست و گفت: اسناد توافقنامه همکاری جامع ایران و روسیه نهائی شده و آماده هستیم در حاشیه اجلاس بریکس در روسیه آن را به امضا برسانیم.