kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۵۰۹
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰
جنگ غزه، 9 ماه بعد

معاریو: اسرائیل جنگ را همان ساعت 6:28 دقیقه 7  اکتبر 2023 باخت

 
 
 
سرویس خارجی-
پس از 9 ماه جنگ، یک روزنامه عبری‌زبان تاکید کرد که «اسرائیل جنگ را ساعت 6:28 دقیقه صبح هفتم اکتبر سال 2023 یعنی همان لحظات اولیه آغاز نبرد طوفان‌الاقصی باخت.»
جنگ غزه چند روزی است که وارد ماه دهم شده است و تحلیل‌ها راجع به چگونگی موفقیت عملیات تاریخی طوفان‌الاقصی- که آغازگر این جنگ شد- همچنان ادامه دارد. هنوز صهیونیست‌ها و حامیان‌شان یعنی غرب نتوانسته‌اند چگونگی وقوع این عملیات تاریخی را هضم کنند چرا که می‌گویند، از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تکنولوژی‌ها برای محافظت از مرزها استفاده کرده‌اند. حالا «آوی اشکنازی» نویسنده و تحلیلگر امور نظامی صهیونیست طی مقاله‌ای در روزنامه معاریو آن هم پس از گذشت 9 ماه از انجام عملیات طوفان‌الاقصی نوشته است که، این رژیم همان دقیقه اول عملیات طوفان‌الاقصی شکست خورد یعنی ساعت 6:28 صبح روز هفتم اکتبر 2023. 
«اشکنازی» در معاریو نوشته است که اداره جنگ توسط رژیم صهیونیستی به شیوه عجز و ناتوانی بی‌پایان انجام می‌گیرد و این جنگ موجب فروپاشی اقتصاد «اسرائیل» و نیروهای ذخیره آن شده است و هر روز دستیابی به پیروزی را غیرممکن‌تر می‌کند. او این را هم اضافه کرده که رژیم صهیونیستی 9 ماه است که در تلاش برای جبران این شکست و پیروزی در جنگ است که البته این مدت‌زمان برای چنین جنگی بسیار طولانی است و... این جنگ با دکترین امنیتی رژیم صهیونیستی در تضاد است. به اعتقاد «آوی اشکنازی»، انتظار می‌رفت رژیم صهیونیستی که با احتمال جنگ ناگهانی با قوی‌ترین ارتش‌های منطقه مواجه بود، در برابر حماس آماده و هوشیار باشد. این تحلیلگر صهیونیست سپس این سؤال را می‌پرسد که «چگونه کار ما به جایی رسیده است که حماس توانست برای ساعت‌ها ارتش بزرگ و پیشرفته اسرائیل با دستگاه اطلاعاتی قوی که در بین 10 ارتش برتر دنیا قرار دارد، را سردرگم کرده و شکست دهد؟... اسرائیل اکنون وارد جهنم شده و همچنان پس از 9 ماه جنگ در باتلاق غزه گیر افتاده است.»
در عوض، صهیونیست‌ها تا توانستند، کودک، بیمار، زن و حتی نوزاد کشتند. آنها دقیقا به این دلیل دست به جنایت می‌زنند که توانایی رویارویی با جوانان مسلح فلسطینی را ندارند. در همین رابطه خبر رسیده است که جلوگیری از ورود دارو به بیمارستان‌های مخروبه و نیمه‌مخروبه غزه باعث شده، صدها بیمار فلسطینی جان خود را از دست بدهند. به گزارش فارس، یک منبع آگاه پزشکی در گفت‌وگو با الجزیره اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با تداوم محاصره، از بین بردن زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان و جلوگیری از اعزام افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن به خارج از کشور، باعث شد ۴۳۶ بیمار سرطانی جان خود را از دست بدهند. صهیونیست‌ها به دلیل همین جنایات در دادگاه لاهه محکوم به «نسل‌کشی» و «جنایت جنگی» شده‌اند و همین روزهاست که حکم بازداشت سران این رژیم صادر شود. بسیاری از متحدان این رژیم مثل آلمان و فرانسه گفته‌اند، در صورت صدور این حکم نتانیاهو و تمام کسانی که حکم بازداشت‌شان صادر شده را دستگیر خواهند کرد. در این بین آمریکا و انگلیس با دستگیری این جنایتکاران مخالفت کرده‌اند.