kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۴۷۲
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۷

آغاز اعزام اعضای کاروان ورزش ایران به پاریس از هفته آینده 

 
 
اعزام اعضای کاروان ورزش ایران به سی و سومین دوره بازی‌های المپیک از هفته آینده با اعزام اولین گروه کادر سرپرستی آغاز می‌شود.
کادر سرپرستی کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ اولین گروه این کاروان است که راهی پاریس خواهد شد. اعزام گروه نخست این کادر سه‌شنبه هفته آینده (۲۶ تیر) انجام می‌شود. مناف ‌هاشمی سرپرست کاروان ایران همراه با فرید فتاحیان مدیر امور بین‌الملل کمیته ملی المپیک و معاون کاروان در قالب این گروه و زودتر از دیگر اعضا عازم پاریس می‌شوند تا ثبت‌نام نهائی اعضای کاروان ایران را انجام دهند.
از ۲۹ تیر نیز اعزام تیم‌های ورزشی آغاز می‌شود. ورزشکاران ایران و مربیان‌شان به محض ورود به پاریس در دهکده ورزشکاران مستقر می‌شوند. البته اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر زودتر از دیگر ورزشکاران راهی پاریس خواهند شد. چهار عضو این تیم همراه با اعضای کادر فنی ۲۶ تیر و همراه با گروه نخست کادر سرپرستی به پاریس سفر می‌کنند. این سفر البته به منظور برپایی اردوی تدارکاتی است. بنابراین شمشیربازان در بدو ورود به پاریس در دهکده ورزشکاران مستقر نمی‌شوند. اعزام تیم‌های ورزشی ایران به پاریس بر اساس برنامه زمان‌بندی بازی‌های المپیک تا اواسط بازی‌ها ادامه دارد و همزمان نیز بازگشت آنها به ایران از اواسط بازی‌ها انجام می‌شود.