kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۴۱۷
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۲
یادی از شهید مدافع حرم جمال رضی

پیوستن به سپاه با هدف رسیدن به شهادت (حدیث دشت عشق)

 
 
 
شهید مدافع حرم جمال رضی، ۱۹ اسفند سال ۱۳۶۰ در تهران متولد شد اما در روستایی از توابع شهرستان آستانه ‌اشرفیه بزرگ شد. وی از همان دوران مدرسه، فعالیت خود را در بسیج آغاز کرد و در جوانی به عضویت سپاه در‌آمد.
وی به طور داوطلبانه برای دفاع از حرم راهی سوریه شد. وی پس از نشان دادن رشادت‌های فراوان در مبارزه با داعش، سرانجام 14 فروردین سال 1395 به شهادت رسید. وی نیز از مدافعان حرمی بود که یک دهه قبل، با نیت و پیش‌بینی شهادت به سپاه پاسداران انقلاب پیوسته بود. 
یکی از دوستان شهید تعریف می‌کرد: «روزی جمال گفت که می‌خواهد در سپاه مشغول شود. ما به شوخی گفتیم تو می‌خواهی بیایی در سپاه چکار کنی؟ خواستیم کمی سربه‌سرش بگذاریم. او هم گفت دوست دارم پاسدار بشوم، می‌خواهم فرد مؤثری برای سپاه بشوم ومن گفتم آخرش چی؟ جمال به من نگاه کرد و خندید و گفت: «آخرش هم شهادت است دیگر.» در دلم گفتم «این را ببین! این همه تو جنگ بودیم شهید نشدیم، تازه از راه رسیده می‌خواهد شهید بشود!» حتی موقع تسویه حساب از محل کار قبلی‌اش نیز، مسئول مربوطه زیر برگه تسویه حسابش به شوخی نوشت ان‌شاءالله شهید بشی! آن روز همه این حرف‌ها شوخی بود. بعد از اینکه خبر شهادتش از طرف دوستان به من رسید ناخواسته حرف‌های 10 یا 12 سال پیش به‌یادم افتاد که این جمال عجب حرفی زده بود و کلی‌ گریه کردیم.»