kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۳۹۲
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱
سلیمی مطرح کرد

مسعود پزشکیان نیازی به استعفا از نمایندگی‌اش در مجلس ندارد

 
 
 
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نیازی به استعفای رئیس‌جمهور منتخب از جایگاه نمایندگی وجود ندارد و بر این اساس بدون بررسی این موضوع در مجلس، مراسم تحلیف او برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با ایرنا، در پاسخ به این سؤال که رئیس‌جمهور منتخب چه زمانی از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهد؟ گفت: نیازی به بررسی استعفای رئیس‌جمهور منتخب از نمایندگی مردم تبریز در مجلس وجود ندارد.
وی خاطر نشان کرد: موارد قبل همچون ریاست جمهوری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و مرحوم آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی که پیش از انتخاب آنها به عنوان رئیس‌جمهور، نمایندگی مردم را در مجلس بر عهده داشتند و بدون بررسی استعفا در مجلس به عنوان رئیس قوه مجریه به کار خود ادامه دادند، در مورد آقای پزشکیان نیز وضع به همین ترتیب خواهد بود و نیازی به بررسی استعفای رئیس‌جمهور منتخب در مجلس وجود ندارد.
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس افزود: علاوه‌بر این وقتی رهبر معظم انقلاب حکم ریاست جمهور را به رئیس‌جمهور منتخب تنفیذ می‌کنند، تنفیذ ایشان ما فوق و ارجح بر جایگاه نمایندگی مجلس است و از این نظر نیز نیاز به بررسی استعفای رئیس‌جمهور منتخب از جایگاه نمایندگی در مجلس وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، سلیمی خاطرنشان کرد: علاوه‌بر این وقتی قانون‌گذار اجازه ادامه خدمت در جایگاه ریاست‌جمهوری را به فرد می‌دهد، این اجازه در مراحل بعدی نیز ساری و جاری خواهد بود.