kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۳۶۴
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۱

پیام تبریک مقامات داخلی به رئیس‌جمهور منتخب

 مقامات کشوری و لشکری در پیام‌هایی جداگانه انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهور را تبریک گفتند.
 
 
 
در پیام تبریک محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری به رئیس‌جمهور منتخب مسعود پزشکیان آمده است: ملت بزرگ و فهیم ایران، حضور حماسی شما مردم آگاه و همیشه در صحنه کشورمان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بار دیگر صحنه‌های زیبایی از مردم‌سالاری دینی را در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش گذاشت و موجب خشنودی همه مشتاقان و دوستداران این مرز و بوم و یأس و ناامیدی دشمنان و بدخواهان نظام و کشور شد.
وی افزود: بی‌تردید این مشارکت پرشور، مهر تأیید دیگری بر دلبستگی و علاقه‌مندی مردم به نظام و انقلاب اسلامی و پیشرفت و تعالی کشور و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی بود؛ این رویداد غرورآفرین در حالی صورت گرفت که دشمنان نظام همه ابزارهای تبلیغی را برای ایجاد تردید در نقش‌آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود به کار گرفتند ولی ملت ایران با هوشیاری، زمان‌شناسی و مشارکت گسترده، یک‌بار دیگر مانع از تحقق خواست بیگانگان شد.
سرپرست ریاست جمهوری در این پیام خاطرنشان کرد: قطعا پیروز اصلی این رویداد ملی، مردم عزیز ما هستند که برگ زرین دیگری بر افتخارات ملی خود افزودند و نشان دادند همچنان مصمم، استوار و امیدوار در صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور فعالانه دارند.
مخبر افزود: اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت به‌ویژه رئیس‌جمهور شهید؛ حضرت آیت‌الله رئیسی و تجلیل از خدمات ماندگار ایشان، این حضور آگاهانه را محضر مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، ‌کاندیداهای محترم این دوره از انتخابات و به‌‌ویژه خالق اصلی این حماسه؛ ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم و ضمن تبریک صمیمانه به رئیس‌جمهور منتخب برای آقای پزشکیان، آرزوی توفیق در انجام این رسالت عظیم را دارم و امیدوارم به پشتوانه اعتماد مردمی بتوانند با خدمتگزاری شایسته، پاسخگوی خواسته‌ها و مطالبات بر حق ملت بزرگ ایران باشد.
سرپرست ریاست جمهوری بیان کرد: اکنون که رقابت‌های انتخاباتی پایان یافته، امیدوارم فصل جدیدی از تعامل و همدلی در کشور برای ساختن ایرانی قوی و آباد آغاز شود و بیش از پیش شاهد پیشرفت و آبادانی کشور و عزت و اعتلای ایران اسلامی باشیم.
  پیام تبریک رئیس قوه قضائیه
 به رئیس‌جمهور منتخب
همچنین در پیام حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه به مسعود پزشکیان آمده است: انتخاب جنابعالی از سوی ملت بزرگ و سربلند ایران به عنوان رئیس‌جمهور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را صمیمانه تبریک می‌گویم.
وی افزود: به فضل الهی و هدایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مردم متدین، سرافراز، میهن‌دوست و وظیفه‌شناس ایران اسلامی با مشارکت و حضور هوشمندانه در پای صندوق‌های رأی دوره اول و دوم صحنه انتخابات و با شور و شعور سیاسی خود برگ زرین دیگری را بر صفحات پرافتخار مردم‌سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزودند.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: خلق این حماسه را که تلاش و کید و توطئه دشمنان و بدخواهان را خنثی نمود و بر اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران فزونی بخشید، محضر مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» و مردم متدین و انقلابی همیشه در صحنه ایران اسلامی تهنیت عرض می‌کنم و خداوند متعال را بابت این عنایت و نعمت بزرگ شاکرم.
رئیس قوه قضائیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار رجایی و شهید خدمت آیت‌الله رئیسی و همه شهدا یادآور شد: توفیقات جنابعالی که از یادگاران عرصه جهاد و شهادت و دارای سوابق ارزنده در مناصب متعدد مدیریتی، اجرائی و تقنینی هستید را در دولت چهاردهم در مسیر اعتلای هر چه بیشتر نظام و پیشرفت کشور و آرامش و رفاه مردم از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
  قالیباف: مجلس کنار دولت است
محمدباقر قالیباف، رئیس‌ مجلس شورای اسلامی نیز پس از قطعی شدن انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان نهمین رئیس‌جمهور اسلامی ایران در پیامی به رئیس‌جمهور منتخب مردم نوشت: چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نشان از اقتدار ساختاری و کم‌نظیر جمهوری اسلامی ایران دارد، چرا که این انتخابات مبتنی بر راهبردهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب با حضور و رقابت جدی همه سلایق سیاسی و در کمال امنیت، آرامش و سلامت، تنها چند هفته بعد از فقدان رئیس‌جمهور عزیزمان به بهترین نحو به پایان رسید و مردم عزیز ایران و دیگر کشورها این صحنه سیاسی را مشاهده کردند، صحنه‌ای که بی‌تردید از چشم دشمنان دور نمانده است و در نتیجه اقتدار و امنیت کشور عزیزمان را افزایش خواهد داد.
رئیس ‌مجلس شورای اسلامی در این پیام تاکید کرد: البته روشن است که نمایش توان و اقتدار ساختاری نظام جمهوری اسلامی به هیچ وجه به معنای نبود نگرانی از کاهش مشارکت در این انتخابات، مخصوصا در مرحله اول آن نیست. مدتی است که این نگرانی وجود دارد و اکنون زمان آن رسیده است که ما مسئولان صریح‌تر، علنی‌تر و با دغدغه بیشتر، رویکردها و نگاه‌های علمی مختلف را درباره علل این کاهش مشارکت بشنویم و متناسب با آن تصمیم بگیریم و دست به اقدامات عملی بزنیم.
وی در این پیام با قدردانی از رهبر معظم انقلاب که زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم ایجاد فرمودند، تصریح کرد: از همه مردمی که علی‌رغم همه سختی‌های معیشتی و تمام ناملایمتی‌ها پای صندوق‌های رای حاضر شدند، صمیمانه قدردانی کنم. مخصوصا که مشارکت ۵۰ درصدی در مرحله دوم فرصتی مجدد داد که بتوانیم با اصلاح در رویه‌ها مخصوصا تغییر در نظام اداره کشور، شرایط را برای افزایش مشارکت در شأن نظام مردم پایه جمهوری اسلامی، فراهم کنیم.
قالیباف در ادامه این پیام اضافه کرد: همچنین به رئیس‌جمهور محترم و منتخب، برادر عزیز و گرانقدرم جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان که موفق به رای اعتماد مردم شریف ایران شدند، صمیمانه تبریک عرض می‌کنم و از ایشان تشکر می‌کنم که در تبلیغات‌های انتخاباتی، ضمن تاکید بر وحدت و اجماع داخلی، بر عمل ذیل سیاست‌های رهبری معظم انقلاب و همچنین بر اجرائی کردن قانون برنامه هفتم پیشرفت کشور به عنوان برنامه اصلی خود تصریح کردند که این دو راهبرد بهترین مبنای همدلی و همکاری و تعامل بین قوا خواهد بود.
 سردار سلامی: 
تداوم و تقویت تعامل و همکاری سپاه با دولت
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در پیامی با تبریک انتخاب مسعود پزشکیان در «چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری» از آمادگی همه‌جانبه «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» برای تداوم راهبرد این نهاد انقلابی و مردمی در تعامل و همکاری با دولت در چارچوب ماموریت‌ها و وظایف قانونی و در راستای سیاست‌های کلان ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) برای پاسخ به نیازهای کشور خبر داد.
وی گفت: با قدردانی از حضور پرشور و بانشاط آحاد مختلف ملت رشید و تاریخ‌ساز ایران در خلق این حماسه سیاسی و نیز همت و کوشش تمامی عوامل اجرائی، نهادهای نظارتی و نیروهای مسئول برقراری امنیت و آرامش انتخابات کشور در این رویداد بزرگ؛ انتخاب جنابعالی در«چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی» را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت و سربلندی آن برادر عالیقدر در بر عهده گرفتن این امانت خطیر را از خداوند متعال مسئلت دارم.
وی ادامه داد: در پایان با گرامیداشت یاد و مجاهدت‌های حماسی و ماندگار شهید جمهور خادم‌الرضا حضرت آیت‌الله رئیسی(ره)آمادگی‌های همه‌جانبه «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» برای تداوم و تقویت راهبرد این نهاد انقلابی و مردمی در تعامل و همکاری با دولت‌ها، در چارچوب ماموریت‌ها و وظایف قانونی و در راستای سیاست‌های کلان ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای پاسخ به نیازهای کشور را اعلام می‌داریم.
 جلیلی:
 همه با احترام منتخب مردم را یاری دهند
 سعید جلیلی، نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری هم در پیامی به پزشکیان اظهار داشت: پانزدهم تیرماه ملت بزرگ ایران در مشارکتی گسترده همراه با رقابتی جدی در بستری سالم و امن، بار دیگر استواری و عمق پایه‌های مردم‌سالاری دینی و جمهوریت نظام را به دنیا نشان دادند.
وی افزود: اکنون بر همگان است تا با احترام به منتخب مردم، ایشان را در جهت پیشرفت کشور و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی یاری رسانند.
 زاکانی: وظیفه خود می‌دانم با همکاری همه‌جانبه، راه خدمت به مردم عزیز را هموار کنم
همچنین علیرضا زاکانی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پس از انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهوری منتخب مردم ایران در پیامی به وی نوشت: اکنون که به مدد الهی و با رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و با مشارکت شکوهمند مردم عزیز ایران، در انتخابات ریاست جمهوری برگ زرین دیگری در تاریخ مردم‌سالاری دینی رقم خورد، شکرگزار درگاه الهی و سپاسگزار هموطنان عزیز هستم که به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پاسخ مثبت دادند و ولایتمداری خود را بار دیگر به اثبات رساندند.
وی در ادامه با تبریک به مسعود پزشکیان برای کسب اعتماد اکثریت مردم به عنوان رئیس‌جمهور همه مردم ایران، برای پزشکیان آرزوی توفیق و موفقیت در خدمت به مردم را خواستار شد.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: پس از پایان رقابت‌ها، همه تلاش‌ها باید در راستای خدمت به مردم باشد و با توجه به نقش قوه مجریه در این خصوص، بنده نیز وظیفه خود می‌دانم با همکاری همه‌جانبه، راه خدمت به مردم عزیز را هموار کنم.
 قاضی‌زاده‌ هاشمی:
 رقابت‌ها به رفاقت تبدیل می‌شود
امیرحسین قاضی‌زاده ‌هاشمی، نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری هم در پیامی با عنوان «پیروز چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری» نوشت: بار دیگر ملت شریف ایران در یکی از برهه‌های خطیر، صلابت و متانت خود را به نمایش گذاشت و عزم خویش را در صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی به جهانیان نشان داد؛ دوستان ملت را دل‌شاد و دشمنان کینه‌توز ایران اسلامی را مایوس نمود.
وی افزود: حضور ارزشمند ملت شریف ایران در دو جمعه پی‌در‌پی، حماسه‌ای با شکوه و نمایانگر وحدت ملی و مشارکت عمومی بود که بی‌تردید تضمین‌کننده امنیت کشور و باعث خنثی شدن توطئه‌های داخلی و خارجی نیز خواهد شد. با پایان انتخابات که دوران شور و هیجان است، رقابت‌ها به رفاقت تبدیل می‌گردد و هیجانات و التهابات جای خود را به همدلی و همراهی خواهد داد.
پورمحمدی: اینک باری سنگین بر دوش شما 
و چشمانی امیدوار به راه شما دوخته شده است
مصطفی پورمحمدی، نامزد حاضر در رقابت چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پیامی به مسعود پزشکیان انتخاب وی را به عنوان رئیس‌جمهور تبریک گفت.
در پیام پورمحمدی آمده است: به برادر عزیز، مؤمن و صادقم جناب دکتر پزشکیان، صمیمانه تبریک می‌گویم، جناب دکتر پزشکیان! اینک باری سنگین بر دوش شما و چشمانی امیدوار به راه شما دوخته شده است. امروز شما رئیس‌جمهور همه رفیقان و رقیبان و همه همراهان و مقابلان و همه غایبان ناخرسند هستید.
وی افزود: صادقانه امید دارم که فراتر از هر نگاهی، چنان که از شما سراغ داریم، با ایمان به اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی و پیشرفت میهن عزیز، رضایت حق‌تعالی و سعادت ملت شریف ایران را اصل بی‌بدیل تمامی انتخاب‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌هایتان قرار دهید تا به لطف الهی، سختی‌ها را گره از گره بگشایید و برای مشکلات درهم‌ تنیده کشور، راه نجاتی شایسته بیابید که ان الله یدافع عن الذین آمنوا... و ان الله مع المتقین.
گفتنی است مقامات داخلی دیگر همچون احمد وحیدی وزیر کشور، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، علی‌اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب و محسن رضایی دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در پیام‌هایی جداگانه پیروزی و انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهور را تبریک گفتند.