kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۳۴۴
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۶

کشف ۲ میلیارد تومان تجهیزات تتو قاچاق در بازار تهران

 
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از هزار قلم انواع تجهیزات تتو قاچاق به ارزش بیش از دو میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش کیهان، سرهنگ مهدی افشاری گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری کالای خارجی در انباری در بازار تخلیه و دپو شده است و کالای خارجی را توسط خودروهای شوتی از جنوب کشور به این مکان منتقل و توزیع می‌کنند.
افشاری افزود: مامورین پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ محل موصوف را بازرسی کردند که مشخص شد این محل پارکینگ یک باب ساختمان بوده و کالاها در سامانه انبارها نیز ثبت نشده است که مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع انواع تجهیزات تتو در محل دپو که طی استعلامات گمرکی مشخص شد اسناد گمرکی مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته است و فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی هستند.
وی ادامه داد: کالاها شامل تعداد هزار و 174 قلم انواع تجهیزات تتو محصول کشور چین و آمریکا بود که پرونده قضائی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.
افشاری با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از دو میلیارد تومان اعلام کرده‌اند، گفت: مصرف‌کنندگان داروها و لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق با انقضای تاریخ مصرف و فاقد استاندارد لازم بودن، معمولاً به انواع بیماری‌ها و امراض پوستی دچار می‌شوند.