kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۳۱۹
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۸
بازدید وزیر از تنها رشته تیمی حاضر در المپیک 

اردوی مشترک نمایندگان ایران با فرانسه و مصر فخری: المپیک یک مدال به شمشیربازی بدهکار است

 
 
 
سرویس ورزشی-
وزیر ورزش و جوانان خطاب به شمشیربازان گفت: بار روانی روی شما ایجاد نمی‌کنیم و هر نتیجه‌ای بگیرید می‌پذیریم. 
کیومرث‌ هاشمی وزیر ورزش و جوانان از اردوی تیم ملی شمشیربازی سابر ایران اعزامی به المپیک پاریس بازدید کرد.‌ هاشمی در این بازید بیان کرد: آقای فخری سال‌ها برای شمشیربازی زحمت می‌کشد و به خانه خود خوش آمدید. از مجموعه ۱۳ رشته که در المپیک داریم شمشیربازی تنها رشته تیمی ما در المپیک است و جای قدردانی دارد. قبلا والیبال و بسکتبال را داشتیم اما الان شما توانسته‌اید جای خالی آنها را پر کنید. اعتقاد دارم فرصتی برای کسب مدال المپیک داریم.
او ادامه داد: البته نمی‌خواهم بار روانی روی تیم ایجاد شود. کار خودتان را انجام دهید و با تجارب خوب خود وارد المپیک شوید. جزو با تجربه‌ها هستید و نتیجه هر چه شد می‌پذیریم. مدال ارزشمند است و این مدال می‌تواند به توسعه شمشیربازی سراسر ایران کمک کند. توان در تمام شما بازیکنان وجود دارد. با کمک کادرفنی و مجموعه کمیته ملی المپیک در المپیک دل مردم را شاد کنید. نسبت به این موضوع خرسند هستیم. 
هاشمی همچنین گفت: در المپیک ریو تا دم مدال رفتید و امیدوارم در المپیک پاریس موفق باشید. سعی کردیم حمایت کنیم و اعتبارات هم نسبت به سال گذشته دو و نیم برابر شده و البته نیاز به توجهات بیشتر است. تامین تجهیزات که ابزار اصلی شما است در دستور کار قرار گرفته است. 
هاشمی همچنین در جمع خبرنگاران در مورد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: از مردم شریف ایران تشکر می‌کنم که حضور گسترده‌ای در تعیین سرنوشت خود داشتند به ویژه جامعه ورزش که
سنگ تمام گذاشتند. به رئیس‌جمهور منتخب مردم تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت دارم. شرایط ورزش به گونه‌ای است که فضای آرامش و همدلی ایجاد شده است. 
او ادامه داد: ۱۳ رشته در المپیک پاریس داریم و امیدوارم همدلی بیشتر شود. در راستای بازدیدهایی که از تیم‌های اعزامی داشتیم، از آخرین وضعیت رشته‌ها مطلع شدیم. شمشیربازی تنها رشته تیمی ایران در المپیک پاریس است. وضعیت خوبی دارند امکان مدال گرفتن دارند. امیدوارم با تلاشی که دارند و برنامه‌ریزی فدراسیون و کادرفنی بتوانند به مدالی که ۱۲ سال دنبالش هستند، برسند.
هاشمی همچنین گفت: امید دارم و این ظرفیت وجود دارد. البته کشورهای دیگر با بهترین امکانات رقیب ما هستند. ارزیابی مجموعه فدراسیون این است امکان دسترسی به مدال وجود دارد اما نباید بار روانی ایجاد کنیم. باید در فضای آرام به المپیک بروند. 
او در مورد بودجه ورزش که قبلاً کمتر بود تاکید کرد: در گذشته به اعتبارات کمتر توجه شده و واقعیتی است که وجود دارد. در این مدت که ما بودیم تلاش کردیم دغدغه‌ها کمتر شود. سعی کردیم در یک سال و نیم گذشته اعتبارات فدراسیون‌ها را چند برابر کنیم. باید به بودجه هزینه‌ای و عمرانی توجه بیشتری شود و امیدوارم رئیس‌جمهور منتخب مردم کمک کند تا بحث کمبود بودجه برطرف شود. او در مورد پاداش مدال‌آوران گفت: نیاز به بررسی و هماهنگی دارد. قرار است جلسه‌ای با کمیته ملی المپیک داشته باشیم و رقم نهائی را اعلام می‌کنیم.
اردوی شمشیربازی ایران با فرانسه و مصر
پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی نیز که به تازگی هدایت این تیم را برعهده گرفته، در حاشیه بازدید وزیر از اردوی تیمش به خبرنگاران گفت: اردوی مشترکی را از ۲۶ تیر تا سوم مرداد در فرانسه با تیم ملی فرانسه و مصر داریم. دو روز قبل از افتتاحیه و سه روز قبل از آغاز مسابقات، بازیکنان وارد دهکده المپیک می‌شوند. المپیک یک مدال به شمشیربازی بدهکار است و ۱۲ سال است که دنبال مدال المپیک هستند. خودشان به بلوغ کامل رسیدند و خودشان می‌دانند این مدال چقدر ارزش دارد. در این یک سال بازیکنان زحمت زیادی کشیدند و جا دارد از زحمات امین قربانی تشکر کنم. 
او ادامه داد: هشت کشور در تیمی المپیک شرکت می‌کنند و هشت تیم برتر دنیا حضور دارند. با تمام قوا و انگیزه می‌رویم. اردوی فرانسه بسیار تاثیرگذار است. السیسی از مصر رنکینگ یک دنیا در این اردو حضور دارد. این اردو نقش بسیار مهمی دارد.
او در مورد اینکه تیم سابر در جام‌های جهانی بالا و پایین زیادی داشت و آیا این مسئله برطرف شد؟ گفت: مهم این است جلوی چه کسانی قرار می‌گرفتند. برای تیم‌های دیگر هم اتفاق می‌افتاد. تمرکز نقش بسیار مهمی دارد. نفراتی که زیاد شاخص نیستند برگ برنده ما در این دور از بازی‌ها هستند و می‌توانند تیم ما را برگردانند. تمرکز نقش اساسی دارد. خوشحالم نفرات دیگر قوی شده‌اند تا برگ برنده ما در این دوره از بازی‌ها باشند.
او در مورد رقابت با آمریکا در المپیک گفت: دور اول با آمریکا مسابقه داریم که یکی از بهترین‌های تیم خودش است. در چند مسابقه اخیر رنکینگ ما افت کرد و قرعه سختی به ما خورد. متاسفانه مدتی تیم سرمربی نداشت. سال ۲۰۱۵ آمریکا را شکست دادیم که تیم یک دنیا است. در این مدت با این بازیکنان کار کردیم و تحلیل و آنالیز خوبی داشتیم و با تمام قوا حاضر می‌شویم.