kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۲۸۶
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۹
ضرغامی:

برای ۴۰ هزار نفر در حوزه گردشگری در دولت شهید رئیسی شغل ایجاد کردیم

 
 
 
 
وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه در طول دولت شهید رئیسی، یک‌هزار و ۶۰۰ پروژه گردشگری به ارزش ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، گفت: برای ۴۰ هزار نفر در حوزه گردشگری اشتغال مستقیم ایجاد شد.
به گزارش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید عزت‌الله ضرغامی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاحیه هتل پنج ستاره رز در صدرای شیراز، با بیان اینکه هم اکنون ۲ هزار پروژه گردشگری در سراسر کشور در دست اجرا است، اظهار کرد: بیش‌تر این پروژه‌ها مربوط به مراکز اقامتی است؛ با افتخار اعلام می‌کنیم که با وجود همه مشکلات اقتصادی کشور، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه گردشگری در حال اجرا است که ۸۰ پروژه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.
وی این تعداد پروژه را اتفاقی بزرگ در عرصه گردشگری عنوان کرد و افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل کمک‌های دولتی برای این پروژه‌ها اختصاص می‌یابد. صنعت گردشگری برای دولت سیزدهم اهمیت بالایی دارد، مثلا برای نخستین بار در برنامه هفتم توسعه، توسط دولت سیزدهم فصلی مستقل به گردشگری اختصاص داده شده است و نظام اداری غیر کارشناسی در این راستا اصلاح شده و این روند ادامه دارد.
وزیر میراث فرهنگی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای اصلاح رویه‌های اداری حوزه گردشگری، گفت: در سه سال اخیر ۴۰ مورد رویه تسهیلگر برای فعالان حوزه گردشگری در وزارتخانه انجام شده است.
ضرغامی با اشاره به اثرگذاری برگزاری رویدادها در افزایش ضریب اشغال اماکن اقامتی گفت: استان فارس از نظر برخورداری از سایت‌های گردشگری جهانی در قله قرار دارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.