kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۲۸۳
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۹
فرمانده مرزبانی فراجا خبر داد

کشف هزار و 170 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرزهای جنوب شرقی

 
 
 
 فرمانده مرزبانی فراجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف یک تن و ۱۷۰ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان در مرزهای جنوب شرق خبر داد.
به گزارش خبرگزاری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر، اظهار داشت: مرزداران استان سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی و کنترل مستمر نوار مرزی حوزه استحفاظی، مطلع شدند قاچاقچیان قصد دارند به وسیله سه دستگاه انواع وسیله نقلیه مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از آن سوی مرزها وارد کشور کنند.
وی افزود: مجاهدان مرزبانی با هدایت عملیاتی و پشتیبانی در مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان به اجرای کمین‌ هدفمند پرداخته و سوداگران مرگ را که در حال انتقال محموله موادمخدر به حریم کشور بودند را مشاهده کردند.
فرمانده مرزبانی فراجا تصریح کرد: قاچاقچیان مواد مخدر که با مشاهده مأموران غافلگیر شده بودند، قصد متواری شدن از منطقه را داشتند که با توجه به اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب توسط مرزداران، در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند و مرزبانان مقدار یک تن و ۱۷۰ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۹۷۰ کیلوگرم تریاک، ۱۰۰ کیلوگرم حشیش و ۱۰۰ کیلوگرم شیشه را کشف کردند.
گودرزی با بیان اینکه در این عملیات یک دستگاه خودرو تویوتا و دو دستگاه موتورسیکلت توقیف شدند، اظهار داشت: در این رابطه یک نفر سوداگر مرگ دستگیر و تلاش مرزبانان برای دستگیری سایر عوامل این پرونده ادامه دارد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و مجاهدت‌های مرزداران گفت: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی کشور اجازه نمی‌دهد قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای احساس امنیت و آرامش کنند و در سایه این امنیت مردم می‌توانند در کمال آرامش به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.