kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۲۸۲
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۹

آغاز ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی از فردا

 
 
سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی علیه‌السلام از روز یکشنبه 17 تیرماه مصادف با اولین روز ماه محرم در سامانه سماح آغاز می‌شود.
به گزارش تسنیم، اطلاعیه سازمان حج وزیارت درخصوص ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی منتشر شد. متن این اطلاعیه بدین صورت است: ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی(ع) همزمان با آغاز ماه محرم از روز یکشنبه مورخ 17 تیرماه ساعت 10 صبح در سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir آغاز می‌گردد.
آن دسته از هموطنان عزیز که قصد تشرف برای زیارت اربعین دارند حتما باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و با انتخاب بسته بیمه‌ای مورد نظر و پرداخت حق بیمه، خود را تحت پوشش خدمات بیمه قرار دهند.
زائران گرامی توجه داشته باشند که خروج از مرز به قصد زیارت اربعین مشروط به داشتن گذرنامه معتبر می‌باشد و آن دسته از متقاضیان محترم که فاقد گذرنامه معتبر هستند از هم‌اکنون برای دریافت گذرنامه اقدام‌ نمایند. همچنین زائران گرامی قبل از شروع ثبت‌نام تاریخ رفت و برگشت، نوع وسیله نقلیه جهت عزیمت تا مرز و مرز خروجی و مرز ورودی خود را تعیین و در ثبت اطلاعات دقت نمایند.
بنا به مصوبه ستاد مرکزی اربعین همه زائران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مبلغ 20 هزار تومان هم به منظور جبران هزینه‌های ارائه خدمات درمانی جمعیت هلال احمر پرداخت نمایند، بدین‌ منظور بیمه زائرین در قالب سه بسته متنوع با پوشش‌های مالی متفاوت در نظر گرفته شده است و حق بیمه هر یک از بسته‌ها با احتساب سرانه مربوط به خدمات درمانی جمعیت هلال احمر با قیمت‌های 80، 90 و 100 هزار تومان می‌باشد که هر یک از زائران می‌بایست بنا به تمایل خود الزاما یکی از پوشش‌‌های بیمه‌ای را انتخاب و با پرداخت هزینه مربوطه ثبت‌نام خود را در سامانه سماح تکمیل نمایند.