kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۰۷۵
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۲
کنعانی:

رفتار عده‌ای هنجارشکن در مواجهه با ایرانیان خارج از کشور نمایش جهانی عمق ابتذال آنان بود

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نتیجه تهدید و توهین به رأی‌دهندگان از طریق سخیف‌ترین رفتارها و زشت‌ترین کلمات به ایرانیان خارج از کشور، چیزی جز فلاکت و نمایش جهانی عمق ابتذال آنان نبود.
 
 
 
 
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: حضور هموطنان عزیز ایرانی خارج از کشور در پای صندوق‌های رأی، به‌رغم برخی سختی‌ها، یکی از جلوه‌های زیبای همبستگی ملی ایرانیان داخل و خارج بود.
وی گفت: البته عده‌ای هنجارشکن که خود را مخالف جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنند ناامیدانه و نافرجام تلاش کردند با تهدید و توهین به رأی‌دهندگان از طریق سخیف‌ترین رفتارها و زشت‌ترین کلمات، مانع مشارکت ایرانیان خارج از کشور در یک فرآیند دموکراتیک شوند. هرچند تنها نتیجه حاصله برای این به اصطلاح مخالفان، چیزی جز فلاکت و نمایش جهانی عمق ابتذال آنان نبود.
سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: اجازه برخی دولت‌های غربی مدعی دموکراسی برای نمایش این‌گونه رفتارهای زشت و عدم برخورد قانونی و بازدارنده همین دولت‌ها با اهانت‌کنندگان و ناقضان حقوق قانونی شهروندان اصیل و نجیب ایرانی، سؤال‌برانگیز است.
به گزارش ایرنا، کنعانی ادامه داد: ایرانیان داخل و خارج، منتظر توضیح و اقدام نهادهای مسئول برخی کشورهای غربی نسبت به این‌گونه رفتارهای وحشیانه، غیرمتمدنانه و غیرقانونی هستند و عملکرد دولت‌های مدعی حقوق شهروندی، حقوق بشر و دموکراسی را مورد قضاوت قرار خواهند داد.