kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۰۶۸
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۲

چهلم شهادت رئیس‌جمهور شهید و شهدای خدمت در قم

مراسم چهلمین روز شهادت رئیس‌جمهور شهید و شهدای خدمت با حضور خانواده شهید رئیسی در حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها برگزار شد.
 
 
 
 مراسم چهلمین روز شهادت رئیس‌جمهور شهید و شهدای خدمت با حضور خانواده شهید رئیسی در حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها با حضور گسترده اقشار مختلف مردم قم برگزار شد.
  حجت‌الاسلام مؤمنی:  کوتاهی و عدم حضور در انتخابات جایز نیست
حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی، شامگاه یکشنبه در مراسم اربعین شهید رئیسی و شهدای خدمت که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با حضور خانواده این شهید و اقشار مختلف مردم قم برگزار شد گفت: آیت‌الله رئیسی دلش برای انقلاب و نظام اسلامی و مردم سوخت و رهبر معظم انقلاب نیز فرمود دلم برای رئیسی سوخت.
استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: برخی‌ها کاذب هستند و با وجود دیدن خدمت شهید رئیسی، حرف‌های خلاف واقعی می‌زنند که در این مسیر باید هوشیار بود.
حجت‌الاسلام مؤمنی اضافه کرد: شب قدر نظام اسلامی انتخابات است و در این زمینه کوتاهی جایز نیست و کوتاهی کردن برخی‌ها خیانت است. وی بیان کرد: باید در عمل دید رئیسی کیست و او را باید شناخت و کسانی در این جبهه و در مسیر شهید رئیسی می‌توانند بمانند که در این مسیر خستگی نشناسند.
استاد حوزه علمیه قم افزود: در برهه‌های مختلف تهمت‌ها و حرف‌های نامناسبی به رئیس‌جمهور شهید زده شد و از برخی‌ها که باید ‌بموقع حرف می‌زدند و نزدند، گلایه داریم و آیت‌الله رئیسی ذوب در ولایت بود.
حجت‌الاسلام مؤمنی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمود تا رئیسی بود از خدماتش نگفتند و حتی از این بالاتر برخی‌ها که این روزها تریبون به دست گرفتند رسماً خدمات شهید رئیسی را زیر سؤال می‌برند.
وی گفت: رئیسی با شهادتش در دل بسیاری‌ها تحول ایجاد کرد و امید است این روحیه همچنان باشد و از بین نرود.
استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: هیچ کجای دنیا بیرق امام حسین علیه‌السلام همانند ایران بلند نیست و نباید در این مسیر ناامید شد و مسئولان باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند و نباید در خدمت به مردم دریغ کنند و کسانی که به ولایت پشت کنند سرگردان و در به در خواهند شد و حاج قاسم نیز به این امر اشاره کردند.
حجت‌الاسلام مؤمنی گفت: امروز همه باید تکلیف خود را در روز جمعه و پای صندوق‌های رأی ادا کنند و در غیر این صورت باید پاسخ خون شهدا را بدهیم.
وی ادامه داد: محافظ شهید رئیسی می‌گفت شب‌های جمعه این شهید باید در یک مکان مقدس خلوت می‌کرد و اگر در اطراف حرم‌های مطهر بودیم به حرم می‌رفتیم.
استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: در وجود شهید رئیسی تعلقات دنیا نبود و در مناظرات ایام انتخابات حرف‌هایی که زده شد که کسی باید پاسخ دهد.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شهید رئیسی به حضرت معصومه(س) ارادت ویژه‌ای داشت
 محمدمهدی اسماعیلی شامگاه یکشنبه در مراسم اربعین شهید رئیسی و شهدای خدمت که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با حضور خانواده این شهید و اقشار مختلف مردم قم برگزار شد گفت: از حضور و میزبانی مردم شریف قم در مراسم چهلم شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت به‌خصوص تولید حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها و دفتر مقام معظم رهبری در قم تشکر می‌کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مردم و علمای قم همواره در مسیر نهضت و انقلاب اسلامی پیشتاز بوده‌اند و نقش بسزایی داشتند و در تمامی عرصه‌ها حضور داشتند.
اسماعیلی گفت: مردم قم در بدرقه شهید جمهور حضور گسترده‌ای داشتند و به نمایندگی از خانواده شهید رئیسی از این حضور همه مردم قم تشکر می‌کنیم و آرزوی سربلندی برای آنان داریم.
وی گفت: شهید رئیسی به حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها ارادت ویژه‌ای داشت و سه سال قبل در ایام ابتدائی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سحرگاه به حرم مطهر مشرف شدند و در خلوتی به راز و نیاز پرداختند.
به گزارش مهر، اسماعیلی بیان کرد: ده روز قبل از شهادت آیت‌الله رئیسی ایشان در سفر به قم به حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها مشرف شدند و زیارت کردند.