kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۰۴۷
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۵

انتصاب رئیس انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان (اخبار ادبی و هنری)

 
 
جلسه اهدای حکم دبیران جشنواره‌های ادبی و هنری سازمان بسیج هنرمندان کشور در سال ۱۴۰۳ روز دوشنبه ۱۱ تیر با حضور حسین مسافرآستانه، سعید نجفیان، کمال‌الدین شاهرخ، رضا مهدوی و ابراهیم سلیمانی برگزار شد.
در این جلسه آرش زینال‌خیری سرپرست سازمان بسیج هنرمندان کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور هنرمندان در جشنواره‌ها بیان کرد: امسال جشنواره‌ها هم در مرحله‌ استانی و هم در مرحله‌ کشوری برگزار می‌شود. هدف اصلی ما در سازمان بسیج هنرمندان حمایت و پشتیبانی از هنرمندان در برگزاری پرشور جشنواره‌ها با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در استان‌ها با حضور استادان برجسته و سعی در شبکه‌سازی غنی از هنرمندان است. در نظر داریم اختتامیه مرحله‌ کشوری جشنواره‌ها را در مناطق محروم برگزار کنیم.
در خلال این جلسه حسین مسافرآستانه به عنوان ریاست انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان کشور معرفی شد. مسافرآستانه در این جلسه از وجود ظرفیت شبکه‌ بسیج هنرمندان و فعالیت هنرمندان در این عرصه و تاثیرگذاری مثبت در بحث فرهنگی جامعه ابراز خشنودی کرد.
سعید نجفیان دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر بسیج نیز بیان کرد: امسال در برنامه داریم طبق روال و با هماهنگی انجمن‌ها جشنواره‌ای پرشور و پرمخاطب در مرحله‌ استانی و کشوری داشته باشیم.
رضا مهدوی دبیر پنجمین جشنواره موسیقی بسیج هم در این نشست یادآور شد: باید یک عزم جدی به دنبال جذب حداکثری برای تولید آثار فاخر در عرصه‌ موسیقی داشته
باشیم.
کمال‌الدین شاهرخ دبیر ششمین دوسالانه عکس بسیج نیز گفت: با رایزنی‌هایی که با انجمن‌های عکس سراسر کشور داشتیم در تلاش هستیم در دوسالانه ششم شاهد تحرک و فعالیت خیلی خوبی در عرصه‌ عکاسی باشیم. گردهمایی و تعامل با رده‌ها و مسئولان انجمن‌های عکس سراسر کشور باعث تبدیل ظرفیت خودجوش هنرمندان عکاس به ظرفیت حداکثری و بروز و ظهور کارهای درخشان در زمینه‌ عکس باشیم.
ابراهیم سلیمانی دبیر نهمین جشنواره تجسمی بسیج هم ضمن ابراز خشنودی از وجود بستر بزرگ شبکه هنرمندان در حوزه تجسمی گفت: با شبکه‌سازی هنرمندان این عرصه، به خوبی می‌توانند به نحو مطلوب در جامعه نقش هنری خود را ایفا کنند و اثرگذاری بسیار خوبی در جامعه داشته باشند.