kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۰۲۶
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۶
صحبت‌های انگیزشی وزیر ورزش و جوانان در جمع کشتی‌گیران المپیکی 

بار روانی نباید روی دوش ورزشکاران باشد کشتی‌گیران ایرانی بهترین‌های جهان هستند

کیومرث ‌هاشمی، وزیر ورزش و جوانان در جمع کشتی‌گیران المپیکی گفت: وظیفه ما حمایت کامل از شماست و شما هم باید برای کسب موفقیت همه تلاش خود را به کار بگیرید. 
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
کیومرث ‌هاشمی وزیر ورزش و جوانان که یکشنبه در اردوی تیم‌های تیراندازی با کمان و وزنه‌برداری حاضر شده بود، صبح دیروز هم به مجموعه ورزشی آزادی رفت. وزیر ورزش ابتدا در سالن تیراندازی حاضر شد و با ملی‌پوشان المپیکی این رشته دیدار و گفت‌وگو کرد. برنامه بعدی ‌هاشمی حضور در کمپ تیم‌های ملی کشتی بود که با استقبال علیرضا دبیر و ملی‌پوشان کشتی همراه شد. وزیر ورزش دقایقی در کنار تشک دغدغه‌های کشتی‌گیران و اعضای کادر فنی اعزامی به المپیک پاریس را شنید و برای آن‌ها به صحبت پرداخت.
کیومرث‌ هاشمی در دیدار با ملی‌پوشان کشتی گفت: خیلی خوشحالم فرصتی دست داد خدمت شما برسم. از تمام مجموعه کشتی و کادر فنی و کسانی که پشت صحنه دارند کار می‌کنند، تشکر می‌کنم و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه شما دارم. همه جامعه ورزش به اهمیت و جایگاه رشته کشتی واقف است. ۳۰ درصد سهمیه‌های المپیک پاریس در کاروان ایران متعلق به کشتی است و جایگاه کشتی بسیار برای ما ارزشمند است. بنده به عنوان خدمتگزار جامعه ورزش، آمدم تا بار را از روی دوش شما بردارم و بگویم شما تلاش خود را بکنید و توقعات نامطلوب را از خود دور کنید. شما تلاش خود را بکنید و مردم تلاش شما را می‌بینند. در سایه تلاش قطعا موفقیت رقم خواهد خورد.
وی تصریح کرد: گرفتن مدال طلا در المپیک کار آسانی نیست و رقبای بسیار خوبی وجود دارند. امیدوارم تمرکز اصلی خود را روی مسائل فنی بگذارید. شما بهترین‌های کشتی در دنیا هستید اما ورزش یک سر برد و یک سر باخت دارد و باید همه تلاش خود را کنند. در آوردگاه المپیک لحظه‌ها تعیین‌کننده‌ است و تمام شما تجارب بسیاری دارید و امیدوارم بتوانید عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشید. دل‌تان را به خدا بدهید و به ائمه اطهار توسل کنید. خداوند هم به کار شما برکت می‌دهد. به مسائل حاشیه‌ای توجه نکنید و اصل توجه شما باید روی کار خودتان باشد. وظیفه ما حمایت از شماست و وظیفه شما هم پرداختن به تمرین و توجه کامل به صحبت‌های کادر فنی است.
وی گفت: خواهشم از رسانه‌ها این است که دقت کنند تا پایان المپیک مطالبی که می‌گذارند بار روانی روی دوش ورزشکار نباشد. هر چقدر بار روانی کمتر شود قطعا نتایج بهتری حاصل می‌شود. تمرکز کشتی‌گیران بیشتر روی تمرین و نظرات مربیان است و رسانه‌ها باید کمک کنند. بخشی از موفقیت ورزشکاران رسانه‌ها هستند. امیدوارم با همراهی شما شاهد موفقیت‌های بیشتری در المپیک باشیم. رسالت حضور مدیران ورزشی هم حمایت است. کار اجرائی بر عهده فدراسیون و کادر فنی است و بخش حمایتی بر دوش مدیران است که بخشی از آن وظیفه کمیته و بخشی وظیفه وزارت است.
او افزود: هر چقدر در ورزش هزینه کنیم، سرمایه‌گذاری است مخصوصا در رشته‌هایی که المپیکی هستند. باید از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت ورزش رشته‌هایی که ظرفیت دارند حامی مالی تیم‌های ملی شوند. این یک قوت قلب برای فدراسیون و ملی‌پوشان خواهد بود. به محض اینکه این اتفاق آماده شود از آن رونمایی خواهد شد.
کیومرث‌ هاشمی وزیر ورزش و جوانان همچنین دیدار با المپین‌های این رشته در مورد پاداش المپیکی‌ها گفت: ورزشکاران نگران این موضوع نباشند. با اعلام رقم بار روانی ایجاد می‌شود. مطمئنا نسبت به دوره قبل بیشتر خواهد بود که در زمان خودش اعلام می‌کنیم. خوشحال هستیم که تاکنون طلب‌ها و پاداش‌هایی که بوده را پرداخت کرده‌ایم. وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پاداش‌ها ریالی است گفت: مطمئنا بیشتر از دوره قبل است.
دبیر: بار روی دوش کشتی نگذارید
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم در مراسم بازدید وزیر ورزش از اردوی تیم‌های ملی کشتی، گفت: وزیر با تمام وجودش به کشتی خدمت می‌کند و جا دارد از او به‌خاطر حمایت‌هایشان تشکر کنم. بعد از اتفاقاتی که پارسال در ۱۵ ثانیه پایانی کشتی یزدانی و تیلور افتاد تا صبح با او حرف زدم و ما از همان‌جا کارمان را شروع کردیم.
وی تصریح کرد: بچه‌ها اردوهای سنگینی را پشت سر گذاشته‌اند. کار ما در المپیک سخت است. بعد از انقلاب طلاهای کشتی آزاد در المپیک در حقیقت ۳ مدال طلاست. این نیست که فکر کنیم به ما به راحتی در المپیک طلا می‌دهند. ما اگر یک طلا در المپیک پاریس بگیریم بردیم و کلاهمان را بالا می‌اندازیم.
 برنامه مسابقات کشتی در المپیک
مسابقات کشتی المپیک 2024‌، روزهای 15 تا 21 مرداد در پاریس برگزار می‌شود و کشتی ایران با 11 سهمیه (6 فرنگی کار و 5 آزادکار) در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد. ایران در هر روز این رقابت‌ها دو نماینده را به روی تشک خواهد فرستاد، به استثنای روز اول کشتی آزاد که این پیکارها در دو وزن 57 و 86 کیلوگرم برگزار می‌شود و تیم کشورمان باتوجه به اینکه نتوانست در وزن 57 کیلو سهمیه بگیرد، تنها حسن یزدانی را در رقابت‌های نوبت صبح روی تشک خواهد داشت.