kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۹۷۸
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱

اکران فیلم ویژه مناطق محروم در طرح شهید رئیسی(اخبار ادبی و هنری)

 
 
طرح تابستانه اکران فیلم ویژه مناطق محروم و کم‌برخوردار در 16 استان کشور با عنوان «شهید رئیسی» با مشارکت مؤسسه راوینو، معاونت فرهنگی هنری بسیج و معاونت هماهنگ‌کننده سپاه 16 استان کلید خورد.
رضا حاجی نصیری، مدیر مرکز راوی فیلم مؤسسه راوینو با بیان اینکه «‌اکران‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، اکران در هیئات و مساجد، اکران‌های سازمانی و اکران ویژه مناطق محروم» چهار نوع اکرانی هستند که راوی فیلم در کشور انجام می‌دهد اذعان داشت: طرح شهید رئیسی از نوع اکران ویژه مناطق محروم و کم‌برخوردار به شمار می‌رود که ابتدا در مناطق محروم چهار استان «خوزستان، زنجان، لرستان و کرمانشاه» آغاز شده و در 12 استان دیگر نیز ادامه خواهد یافت. 
وی افزود: مناطقی در کشور وجود دارند که اهالی آن به سینما دسترسی ندارند از مرکز استان دور هستند و شرایط ساخت سینما در این مناطق وجود نداشته و یا هنوز امکان و بستری برای این موضوع فراهم نشده است. بنابراین از سال 95 ایده اکران فیلم در مناطق محروم در راوی فیلم شکل گرفت و در همان سال کلید خورد ابتدا کار را با دو استان آغاز کردیم اما در سال 1402 این تعداد به 14 استان رسید و در همان سال موفق شدیم آثار سینمای ایران را برای 183 هزار مخاطب در مناطق محروم و کم‌برخوردار به نمایش بگذاریم لذا امسال تصمیم گرفتیم با نام و یاد شهید رئیسی این کار را در سه ماه تابستان در 16 استان انجام دهیم.
حاجی نصیری اذعان داشت: شش گروه از تهران برای اجرای این طرح به مناطق محروم اعزام می‌شوند و از نهم تیرماه این طرح در 4 استان کلید خواهد خورد. همچنین با توجه به این موضوع که اولویت در این مناطق خانواده و کودک و نوجوان هستند فیلم‌ها بر این اساس انتخاب شده و نمایش داده می‌شوند.
گفتنی است، مناطق محروم شانزده استان؛ سیستان و بلو چستان، ایلام، زنجان، آذربایجان غربی، کرمان، هرمزگان، کرمانشاه، اردبیل، قزوین، چهارمحال و بختیاری، مازندران، گیلان، خوزستان، لرستان، خراسان جنوبی و کردستان تحت پوشش طرح تابستانه شهید رئیسی قرار می‌گیرند.