kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۸۹۰
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۱

آغاز ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم از امروز

 
 
فرآیند ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی‌ اول، هفتم و دهم از ۱۰ تیر آغاز خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌‌آموزان پایه اول دبستان، هفتم و دهم از فردا یکشنبه 10 تیر 1403 آغاز می‌شود.
دانش‌آموزان مدارس استثنایی در پایه‌های تحصیلی آمادگی1 (استثنایی)، اول1 (استثنایی) و اول مقدماتی(استثنایی) نیز از فردا باید برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.
خانواده‌ها برای سفارش کتاب‌های درسی باید از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی my.gov.ir یا سامانه irtextbook.ir اقدام کنند.
دانش‌آموزان و اولیاء آنان، می‌توانند از طریق سامانه‌های مذکور نسبت به ثبت سفارش کتاب درسی اقدام کنند و برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز، نام کاربری و 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز، «رمز عبور» ورود به سامانه است.
کتاب‌های درسی دانش‌آموزان تمامی دوره‌های تحصیلی، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش‌آموز قید شده است، توزیع می‌شود.
دانش‌آموزان اتباع باید به جای کد ملی، کد اتباع در سامانه سیدا و به جای شماره سریال شناسنامه، 6 رقم یک (111111) وارد کنند.
به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش، قیمت کتاب‌های درسی به طور میانگین 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد.
به گزارش ایرنا، از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش‌ my.medu.ir نیز امکان ثبت‌نام کتاب‌های درسی وجود دارد.
مدارس موظفند با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز به کافی‌نت‌ها پرهیز کنند.
کتاب‌های درسی دانش‌آموزان تمامی دوره‌های تحصیلی، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش‌آموز قید شده است، توزیع می‌شود.
دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است؛ لذا، دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی
دارد.