kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۸۴۹
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۷
وحیدی: 

جمهوری اسلامی ایران خود را در برابر همه ایرانیان مسئول می‌داند

 
 
 
احمد وحیدی وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات خارج از کشور وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین مردم سالاری واقعی است که اخذ رأی همه را وظیفه می‌داند. این به نوبه خود پیام مهم و تلاش مهمی است. جمهوری اسلامی خود را در برابر همه ایرانیان مسئول می‌داند و از حقوق آنان دفاع می‌کند.
احمد وحیدی وزیر کشور با حضور در وزارت امور خارجه با علی باقری‌کنی سرپرست وزارت امور خارجه و علیرضا محمودی مسئول ستاد انتخابات خارج از کشور دیدار و رایزنی کرد.
در این دیدار وحیدی عنوان داشت: از عزیزان در ستاد وزارت خارجه و تمامی رؤسای نمایندگی‌ها و اعضا در خارج از کشور تشکر دارم. با توجه با فرصت کم برای برگزاری انتخابات این تمهید حائز اهمیت است.
وحیدی خاطرنشان کرد: تشکر دیگر ما به ایرانیان عزیز است که با حضور خود نشان دادند که ایرانیت قابل حذف و جدایی نیست و تمام ایرانیان خارج از کشور دل در گرو ایران قوی دارند.
وزیر کشور افزود: یک جای عذرخواهی هم به این دلیل است که شرایط برای این که آرا همه ایرانیان اخذ شود مهیا نیست و در آینده ان‌شاءالله فناوری‌های جدید به این امر کمک کند. تشکر دیگر من از دولت‌هایی است که زمینه‌ها را فراهم ساخته و همکاری داشتند و در تأمین امنیت  به ما کمک کردند.
وحیدی تصریح کرد: جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین مردم سالاری واقعی است که اخذ رأی همه را وظیفه می‌داند. این به نوبه خود پیام مهم و تلاش مهمی است. جمهوری اسلامی خود را در برابر همه ایرانیان مسئول می‌داند و از حقوق آنان دفاع می‌کند و رای دادن هم یک  از مردم جزو حقوق آنها است.
وی افزود: امروز جمهوری اسلامی بعد از قریب به چهل روز از ضایعه فقدان رئیس‌جمهور شهید به خوبی انتخابات را برگزار می‌کند و این نشانگر استحکام نظام است.
وزیر کشور در ادامه عنوان داشت: صیانت از آرا مردم جز تکالیف و تاکیداتی است که رهبری تاکید کردند و همه ما شرعا و اخلاقا و قانونا موظف به صیانت از آرا هستیم.
باقری کنی سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه بازدید وزیر کشور از ستاد انتخابات خارج از کشور عنوان داشت: فضای خوبی برای برگزاری انتخابات در خارج از کشور فراهم شد.
وی افزود: همه دولت‌هایی که میزبان نمایندگی‌های ایران بودند همراهی و هماهنگی خوبی را داشتند و این جای تقدیر دارد.
به گزارش ایرنا، سرپرست وزارت امور خارجه عنوان داشت: تنها یک دولت یعنی دولت کانادا اجازه برگزاری انتخابات را نداد که پیشتر با اقدام علیه سپاه پاسداران به صف ناقضان حقوق بشر پیوست، اکنون نیز ایرانیان ساکن کانادا را از حق طبیعی خود محروم ساخت.
باقری افزود: دولت‌های این چنین در برابر عزم ملت ایران می‌ایستند اما هیچ گاه موفق نمی‌شوند.