kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۸۳۱
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۳
صهیونیست‌ها درباره جنگ گسترده با لبنان چه می‌گویند؟

آمادگی جنگ با حزب‌الله لبنان را نداریم؛ اگر وارد جنگ شویم هزاران اسرائیلی کشته می‌شوند

 
 
 
سرویس خارجی-
بازرس کل رژیم صهیونیستی در نامه‌ای به نخست‌وزیر این رژیم تأکید کرد: «اسرائیل آماده جنگ در شمال نیست.» رسانه عبری نیز اعلام کرد: «در جنگ گسترده با لبنان تعداد کشته‌های اسرائیلی به ۱۵هزار نفر خواهد رسید.»
همچنان خطر یک درگیری عمده در جبهه شمالِ اراضی اشغالی با لبنان وجود دارد، درگیری سختی که می‌تواند تمام منطقه را به آشوب بکشد، تا جایی که این ماجراجویی را تبدیل به یکی از واپسین ماجراجویی‌های رژیم آپارتاید اسرائیل کند و تاریخ انقضای این رژیم را نزدیک‌تر نماید. گویا در این جبهه افسار رژیم آپارتاید چندان هم در دست برادر بزرگ‌ترش آمریکا نیز نیست. آمریکا هفته گذشته به مقامات لبنانی اطلاع داده بود که نمی‌تواند هرگونه ماجراجویی و جنگ‌افروزی رژیم صهیونیستی را متوقف کند. در میانه تلاش‌های واشنگتن برای کاهش تنش‌ها میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله و نگرانی از گسترش دامنه جنگ، آمریکایی‌ها معتقدند که حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان تا چند هفته دیگر انجام می‌شود! اما نتیجه این جنگِ محتمل چه خواهد بود؟ خود صهیونیست‌ها چه فکر می‌کنند؟
بازرس کل رژیم: آماده نیستیم
بازرس کل رژیم صهیونیستی برای آگاه کردن صهیونیست‌ها نسبت به تبعات سرشاخ شدن با حزب‌الله لبنان دست به قلم شد و به نخست‌وزیر این رژیم نوشت: «اسرائیل آماده جنگ در شمال نیست.» به گزارش ایسنا، «ماتانیاهو انگلمن» در نامه‌ای به «بنیامین نتانیاهو» اعلام کرد: در صورت وقوع جنگی در شمال، اسرائیل آماده خارج کردن ساکنان نیست. ناهماهنگی و اختلافات در کابینه که از یک دوره طولانی ادامه داشته است، باید پایان یابد. ما به یک اقدام یکپارچه و منظم نیاز داریم.» این اظهارات در حالی ایراد می‌شود که مقاومت لبنان به هدف قرار دادن نیروهای اشغالگر و پایگاه‌هایشان در شمال اراضی اشغالی در راستای حمایت از غزه و پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در جنوب لبنان با همان قدرت و شدت همیشگی ادامه می‌دهد.
هلاکت 15هزار صهیونیست 
در ادامه هشدارهای محافل و رسانه‌های صهیونیستی درباره عواقب فاجعه‌بار هرگونه گسترش جنگ با لبنان، روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» هم در مقاله هشدار داد که: «جنگ سوم با لبنان عواقب مرگباری دارد و تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی به 15هزار نفر خواهد رسید... در جنگ سوم با لبنان حداقل 72ساعت برق اسرائیل قطع می‌شود و بعد از آن، زندگی در این‌جا ممکن نخواهد بود... آمریکا از هیچ‌گونه گسترش جنگ علیه لبنان حمایت نمی‌کند. رئیس ستاد ارتش آمریکا گفته است در حمایت از اسرائیل در جنگ با حزب‌الله با مشکل مواجه خواهیم شد... وضعیت در شمال وحشتناک است و اسرائیلی‌ها در این جبهه رنج‌های غیرقابل تحملی را پشت‌سر می‌گذارند. هرگونه جنگ همه‌جانبه با لبنان منجر به مرگ، ویرانی و نابودی خواهد شد و در نهایت جنگ به گونه‌ای به پایان می‌رسد که ما نمی‌توانیم تعیین‌کننده باشیم.»
در این بین آمریکایی‌ها «شاید» بهتر از صهیونیست‌ها میزان خسارت درگیری با حزب‌الله لبنان را می‌دانند. سفیر آمریکا در لبنان روز پنجشنبه با اشاره به تنش‌ها میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی گفت: «درگیری به اندازه کافی ادامه داشته است. از بایدن تا همه کارکنان این سفارت، بر جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها و یافتن راه‌حلی دیپلماتیک متمرکز هستیم که به رنج ۲ طرف مرز پایان می‌دهد.»
حزب‌الله تهدیدی بزرگ برای اسرائیل 
وب‌سایت آمریکایی «مدیا لاین» نیز گزارش داد که حزب‌الله لبنان یک تهدید نظامی بزرگ برای رژیم صهیونیستی است، زیرا «ده‌ها هزار نیروی آموزش‌دیده و بیش از ۱۰۰هزار موشک در اختیار دارد.» براساس گزارش المیادین، این وب‌سایت در گزارشی جدید اعلام کرد که پس از ۸ ماه درگیری میان حزب‌الله و رژیم صهیونیستی در مرز شمالی (بین لبنان و فلسطین اشغالی)، ممکن است جنگی فراگیر که تهدیدی برای گسترش درگیری‌ها در خاورمیانه است، نزدیک باشد. میدیا لاین در پایان اعتراف کرد که قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی دچار فرسایش شده است. 
الحوثی: اسرائیل از حزب‌الله می‌ترسد
رهبر انصارلله یمن یعنی سید عبدالملک الحوثی نیز همزمان با داغ شدن احتمال وقوع جنگ بزرگ بین حزب‌الله و رژیم صهیونیستی این‌گونه موضع گرفت: «دشمن از جنگ همه‌جانبه با لبنان صحبت می‌کند و با آگاهی از پیامدهای بسیار خطرناک و مخرب آن در یک بحران واقعی قرار دارد. اظهارات مقام‌های صهیونیست بیانگر ترس شدید نسبت به نتایج درگیری در جنگ همه‌جانبه علیه حزب‌الله است. اگر رژیم اسرائیل وارد جنگ همه‌جانبه با حزب‌الله شود، بلایی که بر سر صهیونیست‌ها خواهد آمد فراتر از تصور است. ما به همراه مقاومت اسلامی عراق، ۴ عملیات مشترک جدید را علیه رژیم صهیونیستی اجرا کردیم. شهپاد طوفان می‌تواند یک و نیم تُن مواد منفجره با خود حمل کند و هنگام انفجار، خسارات سنگینی به کشتی‌های دشمن وارد می‌کند.»
«نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز تأکید کرد: «تهدیدات اسرائیل علیه حزب‌الله پوچ و توخالی است و هیچ تأثیر منفی بر ما ندارد بلکه تنها باعث می‌شود تا ما برای احتیاط بر آمادگی‌های خود بیفزاییم. اگر اسرائیل به میدان بیاید متحمل تلفات و خسارت‌های بیشتری می‌شود و یک گام به سمت زوال و نابودی پیش می‌رود. کسانی که صاحبان این سرزمین هستند، باقی می‌مانند و اشغالگران شکست می‌خورند.»
حملات بی‌وقفه ادامه دارد
منابع عبری‌زبان، پنجشنبه‌شب از حمله راکتی سنگین به شهرهای صفد و الجلیل در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: تعداد زیادی راکت از جنوب لبنان به سمت شهر صفد شلیک شده است. در پی این حمله، آژیر خطر در شهر صفد و مناطقی در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمد. منابع عبری‌زبان اعلام کردند: در پی این حمله انفجارهایی بزرگ شهر صفد را به لرزه درآرده است. شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش داد: نزدیک به ۲۰ راکت از جنوب لبنان به سمت الجلیل علیا شلیک شده است. حزب‌الله لبنان شامگاه پنجشنبه نیز اعلام کرد: پایگاه اصلی دفاع هوائی موشکی وابسته به فرماندهی منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی در پادگان «بیریا» را با ده‌ها موشک کاتیوشا هدف قرار داد. به گفته منابع بیش از ۳۵ موشک به سمت این پایگاه شلیک شد. حزب‌الله همچنین پنجشنبه از شهادت چهار مبارز خود در راه قدس خبر داد. در هفته‌های اخیر تنش‌ها در مرزهای شمال اراضی اشغالی و جنوب لبنان شدت گرفته است و مسئولان بین‌المللی نسبت به تشدید درگیری‌ها هشدار داده‌اند. رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که به دنبال حمله گسترده موشکی حزب‌الله، جنگل منطقه بیریا دچار آتش‌سوزی گسترده شده است. همچنین خبرنگار المیادین روز جمعه اعلام کرد: حملات موشکی از جنوب لبنان به سمت یک هدف نظامی اسرائیلی در اطراف «عرب العرامشه» در شمال اراضی اشغالی شلیک شد.
دریاها همچنان برای اسرائیل و همپیمانانش جهنم است
به گزارش ایسنا، شرکت امنیت دریایی «امبری» انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که یک کشتی تجاری در ۸۴ مایلی دریایی (۱۵۵ کیلومتری) در غرب بندر الحدیده یمن در دریای سرخ هدف حمله راکتی قرار گرفته است. براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، این خبر در حالی منتشر شده است که منابع خبری و یا مقامات یمن تاکنون به وقوع چنین حادثه‌ای واکنش نشان نداده‌اند. همچنین سازمان تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد: گزارشی را درباره وقوع یک حادثه در ۱۵۰ مایلی شمال‌غرب الحدیده یمن دریافت کردیم.
از طرف دیگر، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات نخست با مشارکت مقاومت عراق و به‌وسیله چندین موشک بالدار انجام شد و طی آن یک هدف حیاتی در حیفا مورد هدف قرار گرفت. وی افزود: نیروهای مسلح یمن در دومین عملیات کشتی «SEAJOY» را به دلیل عدم تبعیت از دستورالعمل‌های ارتش یمن در ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی مورد هدف قرار دادند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد: این عملیات با مشارکت نیروهای دریایی و یگان پهپادی انجام شد و کشتی مورد حمله به‌ شکلی دقیق مورد هدف قرار گرفت.
خبرهای دیگر از یمن آنکه منابع یمنی از حملات آمریکا و انگلیس به استان «تعز» در جنوب یمن خبر دادند. همچنین شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای از انصارالله یمن خواست حملات خود علیه کشتی‌ها در دریای سرخ را متوقف کند.