kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۷۹۷
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۶

کشف احتکار ۳ میلیارد تومانی تجهیزات پزشکی در جنوب تهران

 
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف احتکار بیش از ۸ هزار عدد انواع لوازم و تجهیزات پزشکی خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از ۳ میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.
سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار احتکار کالا در جنوب تهران شدند و در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری کالای پزشکی در انباری در خیابان فدائیان اسلام احتکار شده که مدت زمان طولانی است به این مکان منتقل و در بازار توزیع نشده است.
وی افزود: مامورین این پلیس، محل موصوف را  بازرسی کردند که مشخص شد محل یک باب انبار کالای بازرگانی بوده که کالاها در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت نشده و مشاهده می کنند مقادیر انبوهی کالاهای پزشکی از نوع سرنگ، چسب زخم، آنژیوکت در محل دپو که طی استعلامات گمرکی مشخص گردید مدت زمان زیادی است که وارد و در این محل دپو است.
این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل تعداد 8 هزار 769 عدد انواع لوازم و تجهیزات پزشکی بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد. کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 3 میلیارد تومان اعلام کرده‌اند. احتکار و قاچاق کالا و ارز باعث اختلال در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و افزایش تورم در جامعه می‌شود.