kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۷۴۰
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۴

آماده‌باش هلال احمر در پی احتمال وقوع سیلاب در استان‌های شمال کشور

 
 
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی، از احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی استان‌ها خبر داد و از هموطنان خواست از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها بپرهیزند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هلال احمر، بابک محمودی با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی، مبنی بر احتمال سیل و آب‎گرفتگی، گفت: پیش‌بینی کلی نقشه‌های سازمان هواشناسی نشان می‌دهد برای پنجشنبه ۷ تیرماه در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز افزایش ابر، رگبار پراکنده و در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارندگی، وزش باد و کاهش دما ادامه خواهد داشت و در شرق گیلان و غرب مازندران بارش‌ها شدید است.
محمودی با اشاره به شرایط آب و هوائی کشور در روز جمعه ۸ تیرماه و شنبه ۹ تیرماه اظهار داشت: در این روزها در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و رعدوبرق انتظار می‌رود و بنابر پیش‌بینی هواشناسی، امدادگران در این استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.
وی افزود: از هموطنان درخواست داریم که  حتی‌‏الامکان در حاشیه رودخانه‌ها اتراق نکنند و از تردد در ارتفاعات بپرهیزند. توجه به هشدار هواشناسی و بررسی راه‌ها قبل از تردد توصیه می‌شود. گفتنی است، شماره ندای امداد ۱۱۲، به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان است.
وقوع سیلاب در سوادکوه با دو مفقودی
به گزارش ایرنا، شامگاه سه‌شنبه پنجم تیرماه برخی مناطق استان مازندران از جمله سوادکوه شاهد جاری شدن سیلاب بودند که سبب مسدود شدن جاده فیروزکوه، آبگرفتگی برخی خانه‌ها و مناطق و گرفتار شدن ۱۵ خودرو در سیلاب شد که با تلاش نیروهای هلال احمر، بسیج و سازمان مدیریت بحران ۳۳ نفر نجات یافتند و گفته می‌شود دو نفر مفقود شده‌اند.