kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۶۸۹
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۳

کیهان و خوانندگان

 
 
*امام خامنه‌ای در‌باره ضرورت و تأثیر انتخابات می‌فرمایند: «مسئله‏ اول در انتخابات، مسئله‏ حضور شماست. حضور شماست که نظام را تحکیم می‌کند، پایه‏های نظام را مستحکم می‌کند.» ان‌شاء‌الله آحاد ملت شریف برای تحکیم نظام و دفع توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده ملت و کشور همه در روز جمعه آینده در پای صندوق‌های رأی حاضر خواهیم شد.
عرب، سعیدی، غضنفری و...
* وضعیت نامناسب فرهنگی و تهدیدات خارجی که منجر به شهادت حاج قاسم سلیمانی گردید، محصول رفتار و عملکرد غربگرایان کدخداپرست بود و مردم آن روزها را هرگز از یاد نمی‌برند.
سعدیه
*در هشت سال دولت روحانی، نیروگاه، مسکن و پالایشگاه نساختیم و از کشور صادر‌کننده بنزین به وارد‌کننده بنزین رسیدیم! از خودکفایی گندم به وارد‌کننده گندم رسیدیم و... مردم باید در انتخابات به دقت توجه کنند که به چه کسی رأی می‌دهند. واقعاً فرق می‌کند چه کسی رئیس‌جمهور شود.
ذوقی
*‌ روحانی و خاتمی اگر قرار بود کاری برای مردم بکنند، هشت سال گذشته که دولت در اختیارشان بود، اقتصاد کشور را به قهقرا نمی‌بردند. حالا هم پشت یک نامزد جمع شده‌اند تا کشور را به وضعیت بسیار بدتر از آن دولت تبدیل کنند. ان‌شاءالله مردم با بصیرتمان برای تداوم راه شهدای خدمت حماسه می‌آفرینند و نقشه غربزده‌ها را نقش برآب می‌کنند.
حیدری نسب
*این چه سخنان ناروایی است که از حلقوم غربگرایان خارج می‌شود؟ ما به دیگران چنگ و دندان نشان می‌دهیم یا آن‌ها بوده‌اند که طی چندین دهه علیه این ملت جنایت کرده‌اند وگزینه نظامی‌شان فقط پس از مشاهده اقتدار نظامی بازدارنده ما از روی میز برداشته شد؟ چطور می‌توان با دشمنی که به خون ما تشنه است مدارا کنیم؟ آیا تعامل با دنیا (وادادگی در مقابل دشمنان غربی) مشکلات کشور را حل می‌کنیم؟ پس چرا در هشت سال دولت روحانی حل نکردید که تورم به 60 درصد رسید و کارخانه‌ها تعطیل شد و بدهی 148هزار میلیاردی به جای گذاشتید؟ 
حاج حیدری
* دکتر پزشکیان گفت؛ در زمان وزارتم در لواسان ۱۰ هکتار زمین می‌دادند و می‌گفتند این زمین‌ها آینده دارد ولی هیچ‌وقت سهمی نگرفتم! سؤال اینجاست شما که یکی از شعارهایتان مبارزه با فساد است چرا همان موقع که وزیر خاتمی بودید و دیدید که از سفره بیت‌المال به وزرا می‌بخشند فریاد ممنوعیت و ممانعت از ویژه‌‌خواری سر ندادید؟
زارع حسینی
*آزادی حمید نوری پس از چند سال از سوئد نمونه عینی فهمیدن زبان دنیا و دیپلماسی اقتدار است. دولت قبل قائل بود که ما زبان دنیا را بلدیم و دولت شهید رئیسی زبان دنیا را بلد نیست‌، ولی گذر زمان نشان داد که چه کسی زبان دنیا را بلد است. 
نیک نژاد
*مهم‌ترین مسئولیت بر زمین مانده و ادا نشده، موج اجتماعی روشنگری درباره عملکرد شهید رئیسی و دولت وی در مقایسه با عملکرد دولت روحانی است که باید توسط دلسوزان انقلاب اهتمام جدی شود.
امانی
* یکی از بانیان وضع فرهنگی امروز جامعه همین آقای حسین انتظامی است که در دولت حسن روحانی معاون مطبوعاتی بود. چطور چنین فردی به عنوان کارشناس فرهنگی به رسانه ملی برای طرح سؤالات فرهنگی دعوت می‌شود؟ دغدغه او فرهنگ دینی است یا غربی؟
واسعی، رحمانی و فاتحی
* نمازهای یومیه در غزه، پنج وعده نیست بلکه شش وعده است: صبح، ظهر، عصر، مغرب، عشاء و میت! خدایا به خون مقدس شهدای محور مقاومت، غزه را از لوث ناپاکان جهان یعنی صهیونیست جهانی نجات بده و پوزه نحس صهیونیست‌های وحشی را به خاک مذلت بنشان. 
کلافچی
*دکتر پزشکیان اگر پیروز انتخابات شود نباید آن را نشان قوت خود و حامیانش تلقی نماید، بلکه رأی پراکنده اصولگرایان باعث این رخداد خواهد شد. ان‌شاءالله این امر محقق نخواهد شد و کشور دوباره به عقب برنمی‌گردد.
داوری
*از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست می‌شود با توجه به منویات حضرت آقا در دیدار اول تیر ماه جاری با اعضای قوه قضائیه، به پرونده‌های کثیرالشاکی به ویژه تعاونی مسکن کارگران برق تهران با پنج هزار عضو در هشتگرد بعد از 20 سال سرانجام دهند.
محسن امیری‌نیا