kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۶۸۴
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۵
کنعانی: 

حضور گسترده مردم در انتخابات، ضامن ارتقای قدرت ایران در منطقه‌ و جهان است

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی، قدرت و اقتدار ملی کشور را در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی ارتقاء می‌بخشد.
 
ناصر کنعانی در پیامی در حساب خود در فضای مجازی نوشت: انتخابات در ایران جلوه‌گاه مردم‌سالاری دینی‌ است. حضور گسترده ایرانیان عزیز در انتخابات، علاوه‌بر نقش‌آفرینی مؤثر و تعیین‌کننده آنان در مدیریت کشور، قدرت ملی را برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی افزایش 
خواهد داد.
وی افزود: بسیاری خبرنگاران رسانه‌های مطرح و صاحب‌نام خارجی با درک اهمیت انتخابات ریاست جمهوری، به ایران آمده‌اند تا نظاره‌گر و تصویرگر ابعاد این رخداد بسیار مهم سیاسی و نیز میزان مشارکت و نقش‌آفرینی ملت بزرگ، فهیم، بصیر و تاریخ ساز ایران در این انتخابات باشند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: سفر ۱۸۰ خبرنگار خارجی به ایران برای پوشش خبری و تصویری تحولات انتخابات و روند برگزاری آن، نشان‌دهنده اهمیت جایگاه و نقش ایران و تحولات آن در صحنه منطقه‌ای و بین‌المللی و تأثیرگذاری این انتخابات در سیاست داخلی و خارجی ایران است.
کنعانی عنوان داشت: حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی، قدرت و اقتدار ملی کشورمان را در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی ارتقاء می‌بخشد.
به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امورخارجه در پایان این پیام تصریح کرد: بی‌تردید سربلندی ایران عزیز، آرزوی مشترک همه ایرانیان است و ایرانیان مقیم خارج نیز، یک‌بار دیگر عشق سرشار خود به ایران عزیز را با مشارکت پرشور خود در این انتخابات، به نمایش خواهند گذاشت.