kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۶۱۷
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۲
سرپرست دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران:

صادرکنندگان، افسران و سربازان جنگ تحریمی علیه کشور هستند

 
 
 
همدان- خبرنگار کیهان:
سرپرست دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اینکه صادرکنندگان افسران و سربازان جنگ تحریمی علیه کشور هستند گفت: باید برای پیروزی در این نبرد تلاش کرد.
اکبر گداری در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر و نشست با صنعتگران و فعالان حوزه صنعت و معدن استان با اشاره به اینکه صادرات محصول باعث کاهش قیمت کالا در کشور می‌شود افزود: یکی از مشکلات حوزه صادراتی به تعهدات ارزی بازمی‌گردد. 
وی با بیان اینکه امروز صندوق ضمانت صادرات خدمات شایسته‌ای ارائه می‌دهد اظهار داشت: هنوز بخش خصوصی از خدمات این صندوق آگاهی ندارد این در حالیست که آگاهی از این خدمات می‌تواند ریسک صادرکنندگان را کاهش دهد.
سرپرست دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران از فعالیت 30 رایزن بازرگانی در کشورهای مختلف خبر داد و گفت: در کشورهایی همچون پاکستان، هند و عراق هر یک 2 رایزن و در کشور چین یک رایزن بازرگانی حضور دارد و امیدواریم که تعداد رایزن‌ها به دو برابر افزایش یابد.
 وی با تاکید بر اینکه با نگاهی به بازارهای دنیا متوجه خواهیم شد که شکل صادرات تغییر کرده است عنوان کرد: امروز تولیدکنندگان محصولات در کشورهای مختلف، شبکه و زنجیره فروش ایجاد می‌کنند لذا با همکاری بخش خصوصی می‌توان زنجیره فروش را در سایر کشورها ایجاد کنیم.
گداری خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شرکت‌های دانش‌بنیان محصولاتی تولید می‌شود که با بهترین کیفیت به دست مصرف‌کننده می‌رسد.
در ادامه استاندار همدان با بیان اینکه باید از تولیدکنندگان این افسران جنگ اقتصادی حمایت شود افزود: مقام معظم رهبری بارها بر موضوع تولید تاکید داشتند لذا شرعاً و قانوناً باید آن را اجرا کرد هر چند ممکن است برخی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه، مطلوب و اقناع‌کننده نباشد.
علیرضا قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکلات بخش صادرات مربوط به مباحث ارزی است یادآور شد: دولت سیزدهم بر حل این مشکلات اهتمام ویژه داشت و باید این پیگیری‌ها در دولت جدید نیز ادامه داشته باشد.