kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۵۹۵
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷

فیلمساز مشهور فلسطینی مستندی از جنایات اسرائیل در «غزه» می‌سازد(اخبار ادبی و هنری)

 
 
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از حمایت‌ مالی ۱۰ هزار یورویی مرکز گسترش برای ساخت مستند با موضوع «غزه» خبر داد و گفت: رشید مشهراوی فیلمی درباره نسل‌کشی در غزه می‌سازد.
محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در گفت‌وگو با تسنیم از حمایت‌ مرکز گسترش برای ساخت مستندهایی با موضوع غزه خبر داد و گفت: بعد از بازار جشنواره فیلم کن، اتفاق بسیار خوبی در صندوق بین‌المللی غزه برای ما رخ داد. قصد داریم بخش ویژه غزه که در هفدهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» برای نخستین‌بار برگزار شد، در دوره‌های بعد ادامه دهیم.
وی ادامه داد: ما از تولید 5 مستند با موضوع غزه که توسط سینماگران غیرایرانی ساخته شده حمایت می‌کنیم. نخستین نمایش این آثار به احتمال فراوان در هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» خواهد بود. در حقیقت حمایت‌های پست پروداکشن مرکز گسترش برای ساخت فیلم‌های بین‌المللی با موضوع غزه افزایش می‌یابد و مبلغ این حمایت مالی 10 هزار یورو است.
وی درباره ساخت مستندهای بین‌المللی با موضوع غزه گفت: در بازار جشنواره کن با «رشید مشهراوی» یکی از فیلمسازان مهم فلسطینی مذاکره داشتیم و به نتایج خوبی رسیدیم، قرار است با تهیه‌کنندگی او فیلمی درباره وضعیت انسانی و نسل‌کشی در غزه ساخته شود. این مستندها توسط 10 فیلمساز که در مناطق اشغالی به ویژه رفح، غزه و... ساکن هستند، در حال تولید است.
مدیرعامل مرکز گسترش تاکید کرد: این اتفاق علاوه‌براینکه تولید مشترک بین‌المللی به شمار می‌رود، می‌تواند ما را وارد حوزه جدیدی در ساخت مستندهای مهم منطقه‌ای کند. ساخت این فیلم‌ها با مشارکت مرکز اتفاق می‌افتد. نگاه مالکیتی به این ماجرا نداریم و بیشتر به فکر توسعه مفهومی و زبانی در موضوعات مطبوع خودمان هستیم.