kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۵۶۸
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱

کلاهبردار فراری رمز ارز  به کشور برگردانده شد

 
 
رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از استرداد فردی به اتهام کلاهبرداری مبلغ ۴۰ میلیارد ریال رمز ارز به کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار مجید کریمی گفت: بر اساس اعلام مرجع قضائی، فردی به اتهام کلاهبرداری از طریق جلب اعتماد شاکی در زمینه رمز ارز پس از عمل مجرمانه خود از کشور متواری شده بود. در همین راستا نیز اقدامات برای دستگیری او آغاز شد و در پی تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است.
کریمی ادامه داد:‌ موضوع شناسایی، دستگیری و استرداد این فرد در دستورکار ماموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و اعلان قرمز نیز برای متهم تحت تعقیب صادر شد.
وی با هشدار به شهروندان در مورد عدم اعتماد به افراد شیاد به ویژه در زمینه رمز ارزها افزود: این متهم چندی پیش خود را فعال در زمینه سرمایه‌گذاری در رمز ارز و بورس بین‌الملل به شاکی معرفی کرده و اعتماد او را جلب کرده بود. سپس با هدف سرمایه‌گذاری شاکی در بورس بین‌المللی، اقدام به نصب برنامه‌های مربوطه در تلفن همراه و لپ تاپ وی کرده بود اما حین نصب این برنامه‌ها به رمز و شماره حساب شاکی دسترسی پیدا کرده و در فرصت مناسب اقدام به تخلیه حساب فرد شاکی به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال کرده بود.
رئیس پلیس بین‌الملل فراجا خاطر نشان کرد: به موازات اقدامات بین‌المللی برای ردیابی متهم در کشورهای احتمالی محل تردد، اعلان قرمز صادره به مبادی ذی ربط داخلی نیز منعکس و شناسایی این شخص به صورت ویژه در کشورهای منطقه در دستور کار قرار گرفت و نهایتاً متهم در یکی از کشورهای همسایه شناسایی و دستگیر شد. 
کریمی با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه صورت گرفته در این پلیس، گفت: با هماهنگی صورت گرفته میان اینترپل تهران و اینترپل کشور مورد نظر، وی از طریق مرز بین‌المللی فرودگاه امام خمینی(ره) به کشور مسترد و برای ادامه روند رسیدگی پرونده تحویل قوه قضائیه شد.