kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۵۶۴
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:

مدارس غیردولتی خلاف قانون «شهریه» بگیرند جریمه می‌شوند

 
 
 
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: مدارسی که از قانون شهریه پیروی نکنند، طبق تصمیم شورای نظارت بر مدارس غیردولتی با آنان برخورد می‌شود.
به گزارش ایسنا، مسعود بهرامی با بیان اینکه ۴۲.۵ درصد سقف افزایش شهریه مدارس غیردولتی در سال ۱۴۰4-۱۴۰3 بوده است، اظهار داشت: این میزان برای همه مدارس صدق نمی‌کند، تنها برای برخی از مدارسی است که شهریه پایه آن‌ها اشکال داشته و باید ایرادات آنان برطرف می‌شد.
بهرامی با بیان اینکه از ایرادات وارده، تامین نشدن حقوق معلم و ارائه نشدن خدمات خوب به دانش‌آموزان بود افزود: این تعیین سقف شهریه بابت رفع مشکلات بوده است.
وی با بیان اینکه در قانون جدید مدرسه‌ای که از میزان شهریه مصوب تخلف کند و بیش از میزان تعیین شده شهریه دریافت کند علاوه‌بر اینکه در شورای نظارت با آن برخورد می‌شود، به پرداخت جرایم نقدی ملزم می‌شود ادامه داد: این مدارس هم شهریه را برمی‌گردانند، هم براساس تصمیم شورای نظارت بر مدارس غیردولتی، جرائم نقدی خواهند داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پاسخ به اینکه شهریه برخی از مدارس غیردولتی در سامانه قید نشده است، گفت: دانش‌آموزان بر اساس شهریه علی‌الحساب سال گذشته ثبت‌نام می‌کنند و بعد از زمان ابلاغ شهریه، مابه‌التفاوت را پرداخت می‌کنند.