kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۵۳۹
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۰

کیهان و خوانندگان

 
 
*ظریف در برنامه تبلیغاتی تلویزیونی آقای پزشکیان آمارهایی از شاخص‌های منفی اقتصادی دولت روحانی را به عنوان عملکرد دولت شهید رئیسی ارائه کرد. پس از این برنامه و با آشکارشدن این دروغگویی مجبور شد در توئیتی به اشتباه بودن آمارهایش اعتراف کند.اما اگر صداقت داشتند می‌پذیرفتند وقتی در رسانه ملی با بینندگان میلیونی چنین دروغی را گفته‌اند با اذعان به دروغ بودن آن در یک رسانه کم مخاطب نمی‌توانند موضوع را از سرخودشان باز کنند. اگر با مردم رو راست بودند باید در برنامه تلویزیونی بعدی اصلاح می‌کردند.
صابرپور
*آقای پزشکیان با بیان اینکه درهای ستاد من به روی هرکسی باز است چون می‌خواهم رای بیاورم سعی کرد از این واقعیت که اداره‌کنندگان ستادش همان فاجعه‌آفرینان دولت روحانی هستند شانه خالی کند و گفت که افتخارش عضویت در دولت خاتمی است یعنی همان دولتی که به گفته خود پزشکیان به هریک از وزرا 10 هکتار زمین بیت‌المال در لواسان را حاتم‌بخشی می‌کرده است! یعنی همان دولتی که در پایان آن‌، مردم درشعارهایشان با بیان وجود فقر و فساد و تبعیض موجود خطاب به نامزد ریاست جمهوری بعدی می‌گفتند بپا خیز. آقای پزشکیان به چه چیزی افتخار می‌کند؟
جوادی
* مطابق گزارش بانک مرکزی میانگین رشد اقتصادی بدون نفت در سه سال اخیر یعنی از سال 1400 تا 1403، ۴/۳ درصد بوده است. چگونه است آقای پزشکیان نامزد اصلاح‌طلبان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، خیلی راحت به دروغ توئیت کرده رشد اقتصادی بدون نفت پس از سال ۱۴۰۰ منفی بوده است.خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری بنویسید به جای فکر کردن به پیروزی به هر قیمت درصدد رای پاک باشند. مردم می‌گویند کسی که از حالا بنیان کارش را بر دروغ گذاشته است اگر به قدرت برسد دیگر می‌خواهد چه بلایی بر سر کشور بیاورد!
اسماعیلی 
* باید توجه داشت انتخابات، عرصه رقابت در یک دنیای واقعی و انتخاب میان امکان‌های موجود است و هر فرد منتخبی، در کنار نقاط قوت و مثبتی که دارد، طبیعی است که نقاط ضعفی هم دارد و انتقاداتی بر او هم وارد است. در این شرایط، برای انتخاب اصلح باید میانگین امتیازات نامزدها را در نظر گرفت. پس با منطق صفر و صدی نمی‌توان به عرصه انتخابات نگریست.
سلگی
*کسانی که در جریان رقابت‌های انتخاباتی از لزوم احیای برجام و رفع تحریم‌ها از این طریق سخن می‌گویند‌، نمی‌توانند چشم خود را بر خسارت‌های دیپلماسی التماسی دولت حسن روحانی در این عرصه ببندند. دیدیم که همۀ آرزوهای خیالی برجام خیلی زود بر باد رفت و حالا دیگر از برجام، چیزی جز یک نام تهی باقی نمانده است.
کیانی
*رهبر معظم انقلاب را بحق باید بزرگ‌ترین مدافع مردم‌سالاری دینی در ایران دانست که ذره‌ای از این آرمان کوتاه نیامده‌اند. به همین دلیل معظم‌له از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون سیاست قطعی‌شان مشارکت حداکثری در انتخابات بوده و رهبری هیچ‌گاه از این سیاست اعلامی عدول نکرده‌اند.
مهدیخانی
*مردم‌سالاری دینی و مشارکت مردم در انتخابات از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران و خاصه تدابیر و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است. معتقدم پرچم حماسه ۸ تیر را پیش و بیش از همه باید ما دلسوزان و علاقه‌مندان نظام جمهوری اسلامی بر سر دست بگیریم.
فروغی
* یک جریان سیاسی مشکلات اقتصادی کشور را همیشه صرفاً به تحریم نسبت می‌دهد و از قضا راه رفع تحریم را نیز تنها در مذاکره به سبک دهه 90می‌بیند. ولی واقعیت این است که رفع تحریم میسر نخواهد شد مگر با قوی شدن ایران و قوی شدن ایران نیز فقط با خنثی‌سازی تحریم‌ها یعنی استفاده بهینه و حداکثری از منابع و امکانات موجود، امکان‌پذیر می‌باشد.آن زمان خواهید دید که همین غربی‌ها برای توسعه روابط با ما به التماس می‌افتند.
خانلری
* چند ده میلیون از مردم ایران در شهادت شهیدان خدمت ‌گریستند و برای تشییع پیکرهای پاکشان به صحنه آمده بودند و فقط اسرائیل بود که در خوشحالی از شهادت این عزیزان با خانم ابتکار همراهی و اقدام به پخش شیرینی کرد. اینکه مقامات اسرائیلی علنا از مدعیان اصلاح‌طلبی به عنوان ‌بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در داخل ایران یاد کرده بودند معنی‌اش چنین مواقعی آشکار می‌شود.
ظهیرالدینی
* در حالی‌که امیدها برای آزادی حمید نوری شهروندی که در سوئد به اتهام دست داشتن در اعدام‌ منافقین در جریان عملیات مرصاد و با صحنه‌گردانی سازمان مجاهدین خلق «منافقین» دستگیر و به حبس ابد محکوم شده بود تقریبا رو به ناامیدی می‌رفت شهید عزیز دکتر امیرعبداللهیان با پیگیری‌های مستمر و ایفای نقش فعال و مؤثر توانست قدرت ایران را به رخ کشیده و مقدمات آزادی این شهروند ایرانی را فراهم کند. امروز این شهید خودش نیست که نمایش قدرت ایران در عرصه دیپلماسی را ببیند اما روحش در ملکوت اعلی نظاره‌گر این رخداد مبارک است.
طبری
*آزادی حمید نوری آزادی یک فرد نیست، بلکه شکست بزرگ براندازانی است که خود را به آب و آتش زدند تا با دادگاه و محاکمه او نظام را به خیال خودشان به گوشه رینگ ببرند. ولی رودست خوردند و به واسطه دیپلماسی انقلابی دولت رئیسی سنگ روی یخ شدند. نوری بهانه و شهید رئیسی نشانه بود. خلاصه کلام این که براندازان این بار هم بد جوری باختند.
داورزنی
*چین و روسیه دلارزدایی از اقتصاد خود را شروع کرده‌اند. بانک مرکزی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده یوان چین به ارز خارجی اصلی این کشور تبدیل و جایگزین یورو و دلار شده است.طوری که سهم یوان در معاملات بورس مسکو در ماه می‌ به ۵۴ درصد رسیده است. کشور و دولت ما هم باید دلارزدایی از اقتصاد را هرچه زودترشروع ‌کند.
بهادری
*ایهود باراک نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در یادداشتی در روزنامه عبری‌زبان ‌هاآرتص نوشته است، این رژیم با خطرناک‌ترین بحران تاریخ خود مواجه است. وی در یادداشت خود افزوده است ما در برابر یک تصمیم دشوار و قاطع، بین گزینه‌های بد در رابطه با موضوع ادامه جنگ در غزه، گسترش عملیات علیه حزب‌الله در شمال و خطر یک جنگ فراگیر و چند محوری که ایران و نیروهای وابسته به آن را در بر می‌گیرد، ایستاده‌ایم. باید گفت رژیم کودک‌کش اسرائیل بد جوری در بحران گیر کرده است.
صاحبی
*نظامیان ذخیره ارتش اشغالگر صهیونیستی در واکنش به تصویب طرح معافیت ارتدوکس‌های حریدی از خدمت سربازی،گفته‌اند دولت به جای بسیج عمومی برای یک جنگ دشوار به ما خیانت کرده است. چنین قانونی موجب اختلاف و چند دستگی در ارتش اسرائیل شده است و باید منتظر عواقب آن در داخل اسرائیل بود.
همتیان
* ارتش یمن از نوامبر گذشته تاکنون با حملات روزانه خود بیش از ۵۰ کشتی در کریدور حیاتی دریای سرخ را هدف قرار داده است.این حملات برای غرب به حدی سنگین تمام شده که خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در این مورد گزارش کرده است نبرد با ارتش یمن شدیدترین چالش نیروی دریایی آمریکا پس از جنگ جهانی دوم است. در این میان‌، یمن هم اعلام کرده در حمایت از فلسطین تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به منافع این رژیم در دریای سرخ را ادامه خواهد داد.
شریف