kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۵۰۶
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۶

اعلام جزئیات مهمانی 10 کیلومتری عید غدیر در پایتخت

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران جزئیات مهمانی10 کیلومتری عید غدیر در پایتخت را تشریح کرد.
 
 
 
مصطفی زیبایی‌نژاد در مورد مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر و تمهیدات شهرداری تهران در این زمینه به ایسنا گفت: ویژه برنامه‌های شهرداری تهران از عید قربان در سطح محلات، مساجد و مناطق ۲۲ گانه پایتخت آغاز شده است؛ به گونه‌ای که در حال حاضر نیز این جشن‌ها در حال برگزاری است.
زیبایی‌نژاد اظهار داشت: دو ماه پیش ستاد مرکزی مهمانی ۱۰ کیلومتری با حضور همه سازمان‌ها و نهادهای دخیل تشکیل و مقرر شد که این مهمانی توسعه یابد به گونه‌ای که از خیابان دماوند محدوده بزرگراه امام علی‌(ع) تا میدان آزادی این جشن از ساعت ۱۶ تا ۲۲ برگزار می‌شود.
وی افزود: همه دستگاه‌ها مسئولیت‌های مختلفی برعهده گرفته‌اند و شهرداری تهران نیز در کنار سایر دستگاه‌ها در راستای پشتیبانی و برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشن اقدام خواهد کرد.
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه در حوزه فرهنگی برنامه‌های ویژه‌ای طراحی شده است که در طول مسیر اجرائی می‌شود، ادامه داد: گروه‌های سرود در جایگاه‌هایی که در طول مسیر برپا خواهند شد اجرای برنامه خواهند داشت، این در حالی‌است که علاوه‌بر چهار جایگاه بزرگی که قرار است در میدان امام حسین‌(ع)، میدان فردوسی، میدان انقلاب و میدان آزادی برگزار شود، در طول مسیر جایگاه‌های مختلفی برپا می‌شود که گروه‌های سرود و گروه‌های هنری به اجرای برنامه می‌پردازند.
زیبایی‌نژاد با بیان اینکه سرودی برای غدیر آماده شده که توسط هنرمندان بر روی جایگاه‌ها برگزار می‌شود، گفت: با توجه به اینکه در آستانه اربعین شهید جمهور قرار داریم؛ تعدادی از موکب‌ها با عنوان خادم‌الرضا شکل گرفته و یک سرود نیز با محوریت شهید رئیسی تنظیم شده که اجرا می‌شود و همچنین بحث نقالی‌خوانی را در دستور کار قرار دادیم و امسال گروه‌های نقالی‌خوانی با محتوای خطبه غدیر و نهج‌البلاغه، امیرالمؤمنین و غدیر اجرا خواهند داشت تا محتوای غنی و فاخر نیز در اختیار مردم قرار داده شود.
وی بیان داشت: به دعوت ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز از اقوام مختلف دعوت شده تا در این جشن حضور یابند و به همین دلیل سیاه چادرهای اقوام مختلف در مهمانی 10 کیلومتری غدیر برپا می‌شود و در طول مسیر این سیاه چادرها مستقر خواهند شد تا با آداب و رسوم خود از مردم پذیرایی کنند.
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با بیان این‌که تمام هم و غم مدیریت شهری این است که فضائی مناسب در مهمانی عید غدیر فراهم کند، افزود: شهرداری تهران در روز عید غدیر افزایش خدمات‌دهی خواهد داشت؛ به گونه‌ای که هماهنگی‌ها با شرکت واحد اتوبوسرانی برای افزایش تعداد اتوبوس‌ها و استقرار اتوبوس‌ها برای انتقال شهروندان در مساجد و میادین پیش‌بینی شده است و همچنین سازمان تاکسیرانی ون‌هایی را پیش‌بینی کرده تا شهروندان را در داخل محدودیت‌های ترافیکی جابه‌جا کند. همچنین مقرر شده است که متروی تهران تا ساعت ۲۳ فعالیت خود را افزایش دهد.
زیبایی‌نژاد با بیان اینکه به مانند سال گذشته شهربازی بیش از ۱۰ کیلومتری در مسیر «بی‌آرتی» برای کودکان و نوجوانان برپا می‌شود، اظهارداشت: برگزاری این شهربازی به صورت ویژه توسط ستاد غدیر در حال پیگیری است. همچنین در ۲۰ نقطه محوری در مسیر برگزاری جشن نورافشانی خواهیم داشت که در زمان مشخص این نورافشانی‌ها اجرا خواهد شد.