kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۴۹۲
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۱

اخبار کوتاه از فوتبال

 
 
ملی‌پوش سابق فوتبال جراحی شد
محمد صادقی به دلیل عارضه کمر و گردن تحت عمل جراحی قرار گرفت‌.
محمد صادقی ستاره تیم ملی فوتبال ایران که تجربه حضور در جام جهانی ۱۹۷۸ و بازی‌های المپیک را دارد امروز در بیمارستانی در تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت ضمن اینکه صندوق حمایت از قهرمانان و فدراسیون پزشکی ورزشی پیگیر کارهای درمانی این پیشکسوت ورزشی بودند. صادقی سابقه قهرمانی با تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌ها و بازی‌های آسیایی را دارد. او با هت‌تریک مقابل بایرن مونیخ و گلزنی به آرژانتین در سانتیاگو برنابئو در مادرید و عملکرد کم‌نظیر در جام جهانی ۱۹۷۸ تبدیل به گران قیمت‌ترین فوتبالیست وقت ایران شد و در انتقالی جنجالی به پرسپولیس رفت. صادقی مدتی به دلیل مصدومیت‌های دوران بازیگری از ناحیه گردن و همچنین کمر دچار عارضه بود.
معرفی اعضای کمیته تدوین 
و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال
مسئولان فدراسیون فوتبال صبح دیروز نشستی را با اعضای کمیته تدوین و تطبیق مقررات این فدراسیون برگزار کردند.
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی نایب‌رئیس و هدایت ممبینی دبیرکل این فدراسیون صبح دیروز در نشستی با اعضای کمیته تدوین و تطبیق مقررات به بررسی موارد جاری این کمیته پرداختند و در پایان نشست حکم رئیس و اعضای کمیته به ایشان اهدا شد. عباس موسوی به‌عنوان رئیس، مجید کریمی به‌عنوان دبیر، لیدا اسدی، بابک قائدی، عزت‌الله امانی شلمزاری، رحیم درزخلردی و ولی‌الله خسروی به‌عنوان اعضای کمیته در جلسه دیروز از مسئولین فدراسیون فوتبال احکام خود را دریافت کردند.
سیاست سپاهان حفظ بازیکنان اصلی است
مدیرعامل باشگاه سپاهان می‌گوید رامین رضاییان برای جدایی باید با آنها مذاکره کند و سیاست طلایی‌پوشان حفظ بازیکنان اصلی تیم است.
مهدی آذربایجانی در مورد سیاست نقل و انتقالاتی سپاهان در فصل بیست و چهارم لیگ برتر و تعداد بازیکنانی که باید جذب شوند، گفت: بر اساس لیستی که کادر فنی به ما داده، بازیکنان جدید را جذب می‌کنیم. فعلاً زود است که از تعداد آنها صحبت کنیم. در زمان خودش به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد. وی راجع به اینکه آیا جدایی رامین رضاییان و فرشاد احمدزاده از سپاهان قطعی شده است، تأکید کرد: بازیکنان بر اساس قرارداد و آپشن‌هایی که دارند با ما همکاری می‌کنند. هنوز رضاییان با ما برای جدایی مذاکره نکرده و سیاست ما حفظ بازیکنان اصلی تیم است.
مذاکره با یک بانک خصوصی برای واگذاری نساجی
مالک باشگاه نساجی با یک بانک خصوصی برای واگذاری این باشگاه مذاکره کرده است.
پس از اینکه رضا حدادیان مالک باشگاه نساجی اعلام کرد برای فصل آینده لیگ برتر فوتبال تصمیمی برای تیمداری ندارد و دنبال واگذاری این باشگاه است، در همین زمینه مدیران یک بانک خصوصی مذاکرات ابتدائی را برای خرید امتیاز نساجی با حدادیان داشته‌اند. بر همین اساس مدیران نساجی منتظر پاسخ نهائی اعضای هیئت‌مدیره این بانک هستند تا در صورت توافق نهائی این انتقال صورت بگیرد. این در حالی است که بعد از تصمیم به واگذاری این باشگاه توسط رضا حدادیان (مالک باشگاه)، ساکت الهامی در صفحه شخصی خود از سرمربیگری این تیم کناره‌گیری و خداحافظی‌اش از نساجی را اعلام کرد.
اختلاف مالی گل‌محمدی و فولاد
مذاکرات باشگاه فولاد خوزستان و یحیی گل‌محمدی با اختلاف جدی دو طرف بر سر مبلغ قرارداد همراه شده است.
باشگاه فولاد خوزستان به دنبال انتخاب سرمربی جدید است و یحیی گل‌محمدی اصلی‌ترین و جدی‌ترین گزینه آنها به شمار می‌رود. با وجود استوری سخنگوی باشگاه که تلویحاً از حضور گل‌محمدی در فولاد خبر داده بود اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که دو طرف بر سر مبلغ قرارداد اختلاف دارند و این اختلاف رقم هم کم نیست. آن‌طور که شنیده می‌شود مذاکره دیگری بین مدیران فولاد و یحیی گل‌محمدی انجام خواهد شد و گفته می‌شود مذاکره نهائی است. در صورتی که به هر دلیلی یحیی و باشگاه خوزستانی به توافق مالی نرسند، فولاد همکاری با یک گزینه ایرانی و در ادامه گزینه خارجی را مدنظر خواهد داشت.  محرم نویدکیا گزینه بعدی فولادی‌ها در صورت به توافق نرسیدن با گل‌محمدی است و اگر این پروژه هم محقق نشود، خوزستانی‌ها سراغ گزینه‌های خارجی خواهند رفت.