kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۳۹۵
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۵
هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال 2024 

شکست تیم ملی والیبال برابر فرانسه /اکبری: دلیل اصلی باخت، خستگی بازیکنان بود

 
 
 
سرویس ورزشی-
سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از شکست مقابل قهرمان المپیک، گفت: یکی از دلایل اصلی باخت تیم ملی به فرانسه خستگی بازیکنان بود و به همین علت نتوانستیم توانمندی خودمان را به نمایش بگذاریم. 
مردان والیبال ایران دیروز جمعه یکم تیر در سومین بازی خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال مقابل فرانسه به میدان رفتند. هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ به میزبانی ترکیه و برزیل برگزار شد و تیم ملی والیبال ایران در هر چهار دیدارش شکست خورد. هفته دوم نیز به میزبانی ژاپن و کانادا برگزار شد که در این هفته نیز نه تنها ملی‌پوشان کشورمان با چهار شکست دیگر رنگ پیروزی را به خود ندیدند بلکه با شوک تغییر سرمربی تیم نیز مواجه شدند. فدراسیون والیبال پس از باخت‌های پی‌در‌پی تیم ملی موتا پائز را از سرمربیگری تیم ملی والیبال کشورمان برکنار و پیمان اکبری را جایگزین وی کرد. شاگردان پیمان اکبری در هفته سوم لیگ ملت‌ها در دو بازی ابتدائی خود مقابل آمریکا و هلند به پیروزی رسیده بودند.
تیم ملی والیبال ایران در این بازی با ترکیب میلاد عبادی‌پور، محمدرضا حضرت‌پور، پوریا حسین خانزاده، مبین نصری و مرتضی شریفی، مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح‌آبادی و محمد ولی‌زاده، محمدطاهر وادی و عرشیا به‌نژاد، امین اسماعیل‌نژاد و محمد بربست، آرمان صالحی و میثم صالحی و سرمربیگری پیمان اکبری به میدان رفت. 
ست اول؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود فرانسه
نخستین امتیاز این ست برای ایران به ثبت رسید اما در ادامه رقابت دو تیم در لحظات نخست ست اول پایاپای پیش رفت ولی از امتیاز ۱۲ به بعد اختلاف کمی بیشتر شد و تیم حریف ۱۴ بر ۱۲ از ایران پیش افتاد. شاگردان پیمان اکبری کم‌کم به بازی برگشتند و اختلاف با حریف را کاهش دادند. هر دو تیم در امتیاز ۱۵ به تساوی رسیدند. رقابت دو تیم تا عدد ۲۱ نزدیک به هم ادامه یافت و در نهایت پیروز ست دوم تیم ملی فرانسه بود که با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ فاتح میدان شد.
ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۷ به سود فرانسه
در ست دوم نخستین امتیاز به تیم فرانسه رسید اما در ادامه رقابت دو تیم بسیار نزدیک به‌هم دنبال شد. برتری حریف تا امتیاز ۱۰ بر ۶ ادامه پیدا کرد تا پیمان اکبری سرمربی تیم ملی کشورمان از نخستین وقت استراحت خود استفاده کند. اکبری در این بخش بازیکنانش را به دقت بیشتر در بازی دعوت کرد. در ادامه باز این تیم حریف بود که نمایش بهتری ارائه کرد و با امتیاز ۱۷ بر ۱۰ از ایران پیش افتاد تا پیمان اکبری دومین وقت استراحت را درخواست کند. در ادامه ست دوم ملی‌پوشان فرانسه برتری خود را به ملی‌پوشان کشورمان تحمیل کردند تا این دیدار در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود حریف به پایان رسید.
ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود فرانسه
تیم ملی کشورمان ست سوم را هم ضعیف شروع کرد تا تیم حریف ۳ امتیاز جلو بیفتد. اشتباه بازیکن ایران در سرویس باعث شد فرانسه به امتیاز ۷ برسد. در ادامه این ست بازیکنان ایران نمایش بهتری ارائه کردند تا هر دو تیم در عدد ۷ به تساوی برسند اما باز این تیم حریف بود که برتر میدان بود و اختلاف را بیشتر و بیشتر می‌کرد تا همچنان این فرانسه باشد که با امتیاز ۱۱ بر ۷ برنده میدان باشد. تیم ایران با اینکه در ابتدای این بازی خودش را با انگیزه‌تر از بازی‌های قبل نشان می‌داد ولی با این حال اشتباهات بازیکنان تیم ملی ابتکار عمل را از آنها گرفت تا پیمان اکبری درخواست وقت استراحت کند. نتیجه ست سوم با امتیاز ۱۳ بر ۱۲ به سود تیم حریف دنبال شد تا سرمربی فرانسه نیز وقت استراحت درخواست کند. جدال نزدیک دو تیم ادامه داشت تا هر دو در امتیاز ۱۳ برابر باشند. این روند ادامه داشت تا اینکه اشتباه زیاد بازیکنان تیم ملی کشورمان باعث شد تیم رقیب اختلاف را بیشتر و بیشتر کند و ۲۱ بر ۱۶ پیش بیفتد. فرانسوی‌ها دست بردار نبودند با گرفتن امتیازهای متوالی کار را برای ایران سخت کردند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود فرانسه به پایان رسید.
اکبری: خستگی روی نتیجه تاثیرگذار بود
پیمان اکبری سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد این مسابقه بیان کرد: فرانسه قهرمان المپیک است و نسبت به همه تیم‌ها قوی‌تر است. سیستم بازی این تیم هم با بقیه خیلی فرق دارد. بازیکنان ایران تلاش کردند بازی قابل قبولی به نمایش بگذارند اما در دو روز گذشته دو بازی پنج سته داشتیم و روی هم ۱۰ ست بازی کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی نتیجه امروز خستگی بازیکنان بود، تاکید کرد: نتوانستیم توانمندی خودمان را به نمایش بگذاریم اما امیدوارم یک ریکاوری خوب داشته باشیم و برای بازی با آلمان آماده شویم. ‌اکبری در مورد دیدار با آلمان در پایان هفته سوم ‌لیگ ملت‌ها گفت: نتیجه هیچ مسابقه‌ای را نمی‌شود پیش‌بینی کرد اما آلمان تیم خوبی است. تلاش می‌کنیم حداکثر توانمندی خود را به نمایش بگذاریم چون مهم است بازیکنان در شرایط بدنی نرمالی باشند و بتوانند عملکرد واقعی خود را به نمایش بگذارند.
مردان والیبال ایران روز یکشنبه سوم تیرماه در آخرین مسابقه خود در لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ به مصاف آلمان می‌روند.