kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۲۶۸
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۱

تمدید ثبت‌نام سرویس مدارس در سامانه «سپند» تا ۱۵ تیر

 

مدیرعامل اتحادیه حمل‌ونقل مسافر شهری کشور از تمدید زمان ثبت‌نام والدین برای دریافت خدمات سرویس مدرسه در سامانه سپند تا ۱۵ تیرماه سال جاری خبر داد. 
به گزارش ایسنا، مرتضی ضامنی با اشاره به تمدید ثبت درخواست والدین دانش‌آموزان برای سرویس مدرسه سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳، اظهار داشت: بر اساس ماده ۲۷ آئین‌نامه اجرائی حمل‌ونقل دانش‌آموزی هیئت وزیران و به منظور برنامه‌ریزی و تأمین ناوگان موردنیاز حمل‌ونقل دانش‌آموزی، والدین باید تا ابتدای تیرماه پس از اطلاع‌رسانی مدارس، نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه سپند اقدام کنند. ضامنی افزود: بنابر درخواست شهرداری‌ها و همچنین والدینی که با توجه به تغییر و جابه‌جایی مدارس دانش‌آموزان خود موفق به ثبت‌نام در سامانه سپند نشده‌اند، زمان ثبت درخواست برای سرویس مدارس که تا آخر خرداد تعیین شده بود تا ۱۵ تیرماه سال جاری تمدید شد. 
وی ادامه داد: ثبت‌نام در این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و والدین دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://irtusepand.ir نسبت به ثبت‌نام و انتخاب سرویس موردنظر خود اقدام کنند.
استفاده از سامانه سپند برای ثبت‌نام سرویس مدارس الزامی است
ضامنی تأکید کرد: استفاده از سامانه سپند برای ثبت‌نام سرویس مدارس الزامی است و رانندگان و پیمانکاران نیز موظف به ثبت‌نام در این سامانه و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح هستند. وی با بیان اینکه ثبت شرکت‌ها و پیمانکاران متقاضی حمل‌ونقل دانش‌آموزی در سامانه فعال شده است، گفت: از ۲۵ خرداد الی پایان مرداد نیز ثبت‌نام اشخاص حقیقی و حقوقی(شرکت‌ها و رانندگان) در سامانه سپند انجام و تأیید آنها توسط شهرداری‌ها صورت می‌گیرد. مدیرعامل اتحادیه حمل‌ونقل مسافر شهری کشور افزود: در سامانه سپند، همچنین اطلاعات مربوط به رانندگان، خودروها و مسیرهای سرویس مدارس به طور کامل ثبت و در دسترس والدین قرار می‌گیرد؛ البته به منظور افزایش سطح کیفیت و ایمنی این حوزه، امکان نظارت بر خط بر نحوه سرویس‌دهی ناوگان نیز در این سامانه فراهم شده است.