kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۹۵۰
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۸
قرارداد پائز را کمیته المپیک پرداخت نکرده است

دبیرکل کمیته ملی المپیک: در بحث بودجه به کشتی نگاه ویژه‌ای داریم

 
 
 
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: قرارداد پائز (سرمربی برکنار شده تیم ملی والیبال) را کمیته ملی المپیک پرداخت نکرده است.
مناف‌ هاشمی در حاشیه برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس گفت: خوشحالم یکی دیگر از فدراسیون‌های المپیکی ما تعیین تکلیف شد. برگزاری بموقع مجمع می‌تواند کمک کند تا با مدیریت‌های ثابت و تاثیرگذار در بازی‌های آسیایی، داخل سالن آسیا و المپیک تلاش کنیم که موفقیت به دست ‌آوریم‌.
او افزود: اتفاقاتی خوبی در تنیس افتاده اما کافی نیست. در آستانه المپیک پاریس هستیم و امید و آرزو دارم رشته‌های دیگر هم ارتقاء پیدا کنند. در بازی‌های آسیایی‌ هانگژو پنج رشته تاریخ‌سازی کردند. در اسکیت مدال گرفتیم و در شطرنج طلا گرفتیم. همیشه به سه، چهار رشته وابسته هستیم که شامل کشتی، تکواندو و وزنه‌برداری بوده‌اند و برخی رشته‌ها به صورت نادر مدال‌آور بوده‌اند. این تعداد باید بیشتر شود. امیدوارم اتفاق خوبی در پایان چهار سال آتی و چهار سال‌های بعد رخ دهد. انتظار نداریم یک دفعه به المپیک برویم اما انتظار داریم در بازی‌های آسیایی مدال بگیریم. امیدوارم در دوره‌های بعد جایگاه المپیکی هم داشته باشیم چون در توان تنیس خاکی می‌بینم. 
وی در مورد توزیع بودجه فدراسیون‌ها بیان کرد: سال گذشته ۲۷۰ میلیارد تومان پرداختی به فدراسیون‌ها داشتیم. در جلسات هیئت اجرائی تصویب کردیم بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان به فدراسیون‌ها پرداخت کنیم چون سه رویداد المپیک، بازی‌های داخل سالن آسیا و بازی‌های زمستانی را در پیش داریم. همچنین باید مابقی بودجه کمیته ملی المپیک را برای حضور کاروان در این سه رویداد هزینه کنیم و ۴۰ روز دیگر در اولین رویداد المپیک که پاریس است حاضر می‌شویم. 
هاشمی در مورد کسب سهمیه‌های المپیک گفت: در حال حاضر ۳۴ ورزشکار داریم و امید داریم در برخی رشته‌ها مانند والیبال ساحلی، شنا، سنگ‌نوردی، تیر و کمان و دوومیدانی سهمیه بگیریم. یکی دو رشته دیگر به دنبال گرفتن وایلد کارت از طریق فدراسیون‌های جهانی خود هستند. پیش‌بینی ما روی همان ۴۰ سهمیه است. کادر فنی و نفرات اعزامی مشخص شده‌اند ما در بحث بودجه به کشتی نگاه ویژه‌ای داریم و در بحث پشتیبانی هم سعی کردیم این نگاه وجود داشته باشد. در کشتی آزاد و فرنگی هر کدام ۳ تا ۴ مربی داریم. پزشک، پزشک تغذیه و روانشناس هم همراه تیم‌ها حضور دارند. 
او در مورد انتظار از والیبال برای صعود به المپیک و اینکه گفته می‌شود قرارداد پائز سرمربی برکنار شده تیم ملی والیبال توسط کمیته ملی المپیک پرداخت شده است، گفت: ما از والیبال همین انتظار را داشتیم. در مورد پرداخت قرارداد پائز توسط کمیته ملی المپیک چنین چیزی نشنیده‌ام و حتما این خبر درست نیست.