kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۳۳۸
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۱

تمهیدات ترافیکی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اعلام شد

 
 
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ممنوعیت تردد وسایل نقلیه از ساعت ۲۲ روز یکشنبه و ممنوعیت توقف از ساعت ۲۴ یکشنبه تا پایان مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم مطهر اعمال می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرهنگ احسان مؤمنی، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: باتوجه به برگزاری سی‌وپنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای امسال کمیته‌های ترافیکی متعددی برای برگزاری این مراسم تشکیل داد تا تمهیدات ترافیکی و تردد زائران از ۳۲ استان کشور به استان تهران را تسهیل کند. ضمن اینکه ممنوعیت تردد وسایل نقلیه از ساعت ۲۲ یکشنبه تا پایان مراسم ادامه دارد.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تشریح تمهیدات ترافیکی سی‌وپنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) گفت: ۱۴ پارکینگ آماده پذیرش خودرو‌های زائران از ۳۲ استان کشور هستند.
سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور به محدودیت‌های تردد خودرو‌های سنگین اشاره کرد و افزود: از ساعت ۲۲ یکشنبه، ۱۳ خرداد تا پایان مراسم، تردد تمامی وسایل باربری سنگین در جنوب به شمال جاده قدیم قم از پلیس راه حسن‌آباد به سمت شمال ممنوع است و خودرو‌ها برای ورود به تهران به سمت جاده چرمشهر هدایت خواهند شد. همچنین تردد در مسیر شمال به جنوب محور شهید رجایی از پل آزادگان به سمت جنوب ممنوع و خودرو‌ها به سمت غرب و شرق آزادگان هدایت و از طریق جاده ساوه ادامه مسیر خواهند داد. در مسیر میدان نماز اسلامشهر تردد به سمت شرق (کمربندی دوم) ممنوع است و تردد تمامی اتوبوس‌های کاروان‌ها نیز از این مسیر ممنوع و از طریق جاده وهن‌آباد به سمت فرودگاه امام خمینی(ره) هدایت می‌شوند و همچنین تردد در محدوده پل فیروزآباد به سمت غرب ممنوع است. وی با اشاره به سایر محدودیت‌های تردد گفت: از ساعت ۶ صبح روز دوشنبه تا خاتمه مراسم، تردد تمامی وسیله نقلیه از شمال به جنوب محور شهید هاشمی از پل آزادگان به سمت جنوب و مسیر غرب به جنوب و شرق به جنوب آزادگان به بزرگراه شهید هاشمی (صالح‌آباد) جنوب ممنوع و خودرو‌ها به سمت آزادگان غرب و شرق و جاده قدیم قم هدایت خواهند شد.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص ممنوعیت‌های توقف افزود: از ساعت ۲۴ روز یکشنبه تا پایان مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم مطهر، در بزرگراه خلیج‌فارس از بزرگراه آزادگان تا عوارضی تهران قم، بزرگراه شهید هاشمی (صالح‌آباد) از بزرگراه آزادگان تا بلوار علامه عسگری و بلوار علامه عسگری از پل آزادراه خلیج‌فارس تا سه‌راه باقرشهر در هر دو مسیر اعمال ممنوعیت‌های توقف خواهیم داشت. همچنین توقف تمامی وسایل نقلیه در حریم تقاطع‌ها و ورودی و خروجی معابر بزرگراهی ممنوع است. سرهنگ موسوی‌پور گفت: تردد سواری‌های شخصی برای شرکت در سی‌وپنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) صرفاً از جاده قدیم یا (شهید رجایی) به سمت پارکینگ شماره ۴ که در خیابان شهید فیروزی و همچنین قطعات قدیم و جدید بهشت‌زهرا از درب باب‌الحوائج و همچنین درب گلدسته خواهد بود. تردد موتورسیکلت نیز از همین مسیر جاده قدیم درب گلدسته، بلوار شهدا و بلوار حضرت زهرا به سمت پارکینگ در میدان آبنما در ضلع شمال‌غربی متروی حرم مطهر خواهد بود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تردد اتوبوس‌های کاروان‌های مربوط به شرکت‌کنندگان در مراسم که از استان‌ها و شهر‌های سراسر کشور مراجعه می‌کنند، در مسیر شمال به جنوب خلیج‌فارس ممنوع است، به این علت که در مسیر شمال به جنوب خلیج‌فارس هیچ‌گونه ورودی به پارکینگ نخواهیم داشت.