kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۹۲۹
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۸
فرمانده ارتش پاکستان در تماس با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران:

آیت‌الله رئیسی و امیرعبداللهیان دوستان واقعی پاکستان بودند

 

فرمانده ارتش پاکستان با ابراز تاسف و تسلیت بابت شهادت رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه در سانحه سقوط بالگرد، گفت: آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان دوستان استثنایی و واقعی ملت پاکستان بودند.
ژنرال «سید عاصم منیر»  در تماس تلفنی با سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حادثه غم‌انگیز و تأسف بار سقوط بالگرد که منجر به شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر مقامات مهم ایرانی شد، را به ملت و دولت ایران به ویژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.
ژنرال عاصم مُنیر اظهار داشت که آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه فقید ایران، دولتمردان استثنایی و دوستان واقعی پاکستان 
بودند.
وی تأکید کرد که از دست دادن این مقام‌های بلندپایه و هیئت همراه واقعاً غم‌انگیز و غیرقابل جبران است و ما به نمایندگی از همه رده‌های ارتش پاکستان برای روح درگذشتگان دعا و برای خانواده‌های داغدار آرزوی سلامتی می‌کنیم.
فرمانده ارتش پاکستان افزود: پاکستان روابط تاریخی، فرهنگی و برادرانه با ایران دارد و نیروهای مسلح پاکستان و ایران همیشه در کنار هم هستند.
در بیانیه ارتش پاکستان آمده است: سردار سرلشکر باقری ضمن قدردانی از همدردی و همبستگی ارتش پاکستان در این ساعات غم و اندوه، متعهد به تداوم گسترش همکاری‌های نظامی میان ایران و پاکستان شد.
ادای احترام از سوی مقامات پاکستان در حالی همچنان ادامه دارد که «شهباز شریف» نخست‌وزیر این کشور چهارشنبه گذشته در صدر یک هیئت بلندپایه برای تسلیت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه به تهران سفر کرد.
وی با حضور در سالن اجلاس سران به پیکر رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و همراهان آنان ادای احترام کرد.
شهباز شریف همچنین با حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز دیدار کرد.
به گزارش ایرنا، دولت پاکستان روز سه‌شنبه ۲۱ می ‌(اول خرداد) در سوگ شهادت رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه، یک روز عزای ملی اعلام کرد. پرچم پاکستان در اسلام‌آباد و مراکز چهار ایالت این کشور به حالت نیمه برافراشته درآمد. دولت‌های ایالتی در سِند و بلوچستان نیز با تبعیت از دولت مرکزی، سه‌شنبه گذشته را روز عزای عمومی اعلام کردند.