kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۷۸۶
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۱
 رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهید رئیسی:

تشییع مردمی رئیس‌جمهور پیام قوت جمهوری اسلامی به همه دنیا بود

حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه شب (1403/3/2) با حضور در منزل حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین شهید دکتر رئیسی و دیدار با خانواده ایشان، رئیس‌جمهور فقید را مظهر شعارهای انقلاب اسلامی دانستند و اظهار ارادت مردم به ایشان را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند.
 
 
 
 
 
در این دیدار که حجت‌الاسلام‌والمسلمین علم‌الهدی، سرکار خانم دکتر علم‌الهدی همسر شهید رئیسی، فرزندان و بستگان ایشان حضور داشتند، رهبر انقلاب اسلامی، فقدان آقای رئیسی را خسارت سنگین و غیرقابل جبرانی برای کشور توصیف کردند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با اشاره به حضور مردم در تشییع رئیس‌جمهور که از دید مهمانان خارجی دیدارکننده با ایشان هم پنهان نمانده بود، آن را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند که ریشه‌ مردمی جمهوری اسلامی و قوت آن را نشان داد؛ قدرت و قوتی که در عمق جامعه و ملّت ایران ریشه
دارد.
 آقای رئیسی بعد از حیات‌شان هم 
خدمات ارزنده‌ای به کشور کردند
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه این دیدار با تأکید بر اینکه خدمات خالصانه رئیس‌جمهور فقید فقط به دوره حیاتش خلاصه نمی‌شود افزودند: آقای رئیسی بعد از حیاتشان هم خدمات ارزنده‌ای به کشور کردند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای همچنین به اظهار لطف، محبت و ارادت مردم پس از وقوع حادثه در شهرهای مختلف، اشاره کرده و افزودند: این اجتماعات که با دعا و روضه برای سلامتی رئیس‌‌جمهور همراه بود، نشان‌دهنده‌ دلبستگی مردم به انقلاب و شعارهای انقلاب اسلامی است.
حرف‌های اصلی انقلاب
 از زبان رئیس‌جمهور خارج می‌شد
ایشان با بیان اینکه شهید رئیسی مظهرِ شعارهای انقلاب اسلامی بود، گفتند: حرف‌های اصلی انقلاب از زبان رئیس‌جمهور خارج می‌شد و ایشان این شعارها را، شعارهای خود قرار داده بود.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان این دیدار ضمن دعا و طلب مغفرت برای حجت‌الاسلام‌المسلمین رئیسی، برای بازماندگان ایشان از درگاه خداوند صبر مسئلت کردند.